Sütyen Çeşitleri ve Özellikleri

Sütyen Çeşitleri ve Özellikleri

Sütyen Çeşitleri ve Özellikleri

Sütyenler, kadınların en çok tercih ettiği iç giyim ürünleri arasında yer almaktadır. Bu noktada birbirinden kaliteli ve farklı özelliklerde ki sütyen çeşitlerinden söz edebiliriz. Peki, bu ürünler nelerdir? Özellikleri nedir? Gelin, hep birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim.

Ekstra Minimizer

Sütyen çeşitlerinden bir tanesi olan ekstra minimizer, büyük bedenler için üretilmiş olan sütyen çeşididir. Özenli bir şekilde tasarlanmış olan yapısı ile esnek bantlara sahip olan bu ürünler doğru bir açıyla konumlandırılması ile göğüslerin birkaç beden küçülmesini sağlayabilmektedir.

Push-Up Destekli Sütyen

Push up destekli sütyen modelleri göğüslerin çok daha büyük bir görünüme sahip olmasını sağlayan sütyenlerdir. Sütyen modelinin alt ve yan kısımlarında dolgu bulunmaktadır. Bu dolgu göğsün sıkışmasını ve yukarı kalkmasını sağlar. Bu sayede destekli, dolgu ya da push up sütyen olarak ifade edilebilirler. Özellikle küçük göğüslü kadınlar tarafından yoğun bir şekilde talep görmektedir.

Toparlayıcı Şekillendirici Sütyen

Toparlayıcı ve şekillendirici sütyen modelleri, büyük göğüslere sahip olan kadınların sık sık tercih ettiği sütyen çeşitleri arasındadır. Toparlayıcı yapıdaki bu ürünler, genel olarak geniş askılara sahiptir. Aynı zamanda geniş kupları da bulunan bu ürünler yumuşak ve esnek kumaşlardan elde edilmektedir.

Dolgulu Sütyen

Göğüslerinizin olduğundan dolgun ve büyük görünmesini sağlayan dolgulu sütyen çeşitlerinin içerisinde destek kapları bulunmaktadır. Özellikle dekolte kıyafetler ile rahatlıkla tercih edilebilen dolgulu sütyenler göğüslerinizin olduğundan daha büyük ve daha dik bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

Emzirme Sütyeni

Emzirme sütyen, annelerin bebeklerini rahat bir şekilde emzirebilmeleri için eksta pencerelere sahip olan sütyenlerdir. Özellikle çatlak meme uçları, ağrı gibi çeşitli komplikasyonların önüne geçilmesi için bu sütyenlerin önemli olduğundan bahsedebiliriz. Göğse doğru bir biçimde oturan bu sütyenler annelerin kendilerini rahat hissetmelerine de yardımcı olmaktadır.

Straplez Sütyen

Askısız sütyen olarak ifade edilen bu sütyenler, kadınlar tarafından sık sık tercih edilen bir diğer sütyen çeşididir. Askısız ve düşük omuzlara sahip olan elbiseler ile birlikte kullanılan straplez sütyenler, elbiselerden gözüken sütyen askılarını engellemektedir. Özellikle yaz aylarının en çok kullanılan iç giyim ürünleri arasında bulunan bu sütyen çeşitlerinin de dolgulu ve dolgusuz olmak üzere farklı çeşitleri olduğunu söyleyebiliriz.

Balensiz Sütyen

Balensiz sütyenler, balenli sütyenlerden farklı olarak telden bir desteğe sahip değildir. Toparlayıcı özellikte olan bu sütyenlerin kaliteli ve sağlam kumaşlardan elde edilmiş olması çok önemlidir. Kopça bölümünün çok daha geniş ve askılarının da daha sağlam olduğu balensiz sütyenler desteğe ihtiyacı olmayan boyutlarda ki göğüsleri bulunan kadınlar için uygundur.

Klasik Sütyen

Klasik sütyen, kadınların göğüslerini desteklemek ve örtmek için kullandıkları en yaygın üründür. Dolgusuz, desteksiz ya da balensiz bir özelliği olmayan klasik sütyenler her kadın için uygun olan kaliteli ve güvenilir sütyen modelleridir.

Markapia ayrıcalıkları ile sizler sunulan bu kaliteli ve göz kamaştırıcı sütyen modellerine tek tıkla sahip olmak için acele edin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.