Midi Etek Nasıl Giyilir?

15 Ocak 2020
Midi Etek Nasıl Giyilir?

Etek giymek her ne kadar konforlu bir seçim olsa da aynı zamanda riskli bir tercih olduğunu da belirtmek gerekiyor. Kombin hazırlarken yapacağınız basit bir hata şıklığınıza gölge düşürebilir. Etek çeşitleri arasında en riskli olanı ise midi boy eteklerdir. Elbette bu durum midi boy etek şıklığından ve konforundan mahrum kalacağınız anlamına gelmiyor. Sadece kombin hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor olmanız yeterli!

İstisnasız her sezonda kullanılabilen midi etekler ile zarafetinizi ve güzelliğinizi rahatlıkla ön plana çıkarabilirsiniz. Üstelik bu etek tasarımları gömlekten kazağa, tişörtten bluza kadar pek çok farklı üst parça ile birlikte kombinlenebilir. Sadece doğru parçaları seçerek bir araya getirmeye özen göstermeniz gerekiyor. Örneğin düz bir midi etek üzerine crop top bluz giyebilir ve böylelikle zahmetsiz bir şıklık elde edebilirsiniz.

Midi Etek Giyerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hem spor tarzı hem de klasik tarzda rahatlıkla uyarlanabilen midi etek modellerinin maskülen giyim tarzında da kendine bir yer bulduğunu belirtmek gerekiyor. Eğer kısa boya sahipseniz yüksek bel bir midi etek modelini tercih etmeye özen gösterin. Üzerine de giymek için seçtiğiniz parçayı eteğin içine koymanız gerekiyor. Bir başka deyişle belinizin inceliğini ön plana çıkarmamız lazım… Böylelikle estetik açıdan da harika bir görüntü elde edebilirsiniz.

Midi etek modelleri ile seçtiğiniz ayakkabıların ayak bileklerini açıkta bırakıyor olması gerekir. Bu nedenle boğazlı ayakkabılar midi etekler ile bir arada kesinlikle kullanılmamalıdır. Bu etek kesimine en çok yakışan ayakkabı ise kuşkusuz stiletto oluyor. Aynı zamanda kış mevsiminde çorap çizme modelleri ile birlikte de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bahar aylarında floral desenli etek modellerine yönelebilirsiniz. Floral desenler içinde bulunduğumuz sezonda da trendler arasında yer alıyor ve en çok etek ve elbise modellerinde güzelliği ön plana çıkıyor.

Midi boy etekleri kombinlerken dikkat etmeniz gereken bir diğer detay da üzerine uzun ceketler ya da hırkalar giymemeniz gerektiğidir. Çünkü bu eteklerin bel bölümünü kapatmanız, tüm şıklığını yerle bir etmek için yeterli bir davranış oluyor. Bel bölümü her daim açıkta kalacak şekilde kombin hazırlamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca bu etek tasarımlarıyla kemer modellerini de bir arada rahatlıkla kullanabileceğiniz bilgisini aktaralım.

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?
  Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?

  Vücudunuzun yapısına gelmeden önce her yapıda vücut için erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına bir göz atalım:

 • Kısa Boyluların Desen Seçimi
  Kısa Boyluların Desen Seçimi

  Kısa boylu kadınlara yönelik kıyafet desen seçimi..

 • Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut eğriliğinin olmadığı bir vücut tipidir. Adı üstünde dikdörtgen!

 • Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Gerçekten elmaya benzeyen bir vücut tipidir. Şöyle ki üst beden kalın, alt beden incedir. Yani üst ve alt beden arasında bir orantısızlık vardır.

 • Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Son yıllarda en çok sevilen ve olması istenilen vücut tipi üçgendir.

 • Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi
  Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi

  Kusursuza yakın diyebileceğimiz bir vücut tipidir. 90-60-90 diye tabir edilen vücut ölçülerine sahiptirler. Kum saati gibi bir vücutları olduğu için bedenleri 36-24-36 şeklindedir. İsminden de anlaşıldığı üzere adeta kum saati şeklinde diyebiliriz.

 • Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?
  Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

  Günümüzde birden fazla renk seçeneğine sahip kot tarzı bulabilmek mümkün.

 • Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?
  Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?

  Kotunuzun bel yüksekliği görünümden daha fazla rahatlığınız adına önem taşımaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.