Midi Etek Nasıl Giyilir?

Midi Etek Nasıl Giyilir?

Etek giymek her ne kadar konforlu bir seçim olsa da aynı zamanda riskli bir tercih olduğunu da belirtmek gerekiyor. Kombin hazırlarken yapacağınız basit bir hata şıklığınıza gölge düşürebilir. Etek çeşitleri arasında en riskli olanı ise midi boy eteklerdir. Elbette bu durum midi boy etek şıklığından ve konforundan mahrum kalacağınız anlamına gelmiyor. Sadece kombin hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor olmanız yeterli!

İstisnasız her sezonda kullanılabilen midi etekler ile zarafetinizi ve güzelliğinizi rahatlıkla ön plana çıkarabilirsiniz. Üstelik bu etek tasarımları gömlekten kazağa, tişörtten bluza kadar pek çok farklı üst parça ile birlikte kombinlenebilir. Sadece doğru parçaları seçerek bir araya getirmeye özen göstermeniz gerekiyor. Örneğin düz bir midi etek üzerine crop top bluz giyebilir ve böylelikle zahmetsiz bir şıklık elde edebilirsiniz.

Midi Etek Giyerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hem spor tarzı hem de klasik tarzda rahatlıkla uyarlanabilen midi etek modellerinin maskülen giyim tarzında da kendine bir yer bulduğunu belirtmek gerekiyor. Eğer kısa boya sahipseniz yüksek bel bir midi etek modelini tercih etmeye özen gösterin. Üzerine de giymek için seçtiğiniz parçayı eteğin içine koymanız gerekiyor. Bir başka deyişle belinizin inceliğini ön plana çıkarmamız lazım… Böylelikle estetik açıdan da harika bir görüntü elde edebilirsiniz.

Midi etek modelleri ile seçtiğiniz ayakkabıların ayak bileklerini açıkta bırakıyor olması gerekir. Bu nedenle boğazlı ayakkabılar midi etekler ile bir arada kesinlikle kullanılmamalıdır. Bu etek kesimine en çok yakışan ayakkabı ise kuşkusuz stiletto oluyor. Aynı zamanda kış mevsiminde çorap çizme modelleri ile birlikte de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bahar aylarında floral desenli etek modellerine yönelebilirsiniz. Floral desenler içinde bulunduğumuz sezonda da trendler arasında yer alıyor ve en çok etek ve elbise modellerinde güzelliği ön plana çıkıyor.

Midi boy etekleri kombinlerken dikkat etmeniz gereken bir diğer detay da üzerine uzun ceketler ya da hırkalar giymemeniz gerektiğidir. Çünkü bu eteklerin bel bölümünü kapatmanız, tüm şıklığını yerle bir etmek için yeterli bir davranış oluyor. Bel bölümü her daim açıkta kalacak şekilde kombin hazırlamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca bu etek tasarımlarıyla kemer modellerini de bir arada rahatlıkla kullanabileceğiniz bilgisini aktaralım.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.