Filtrele
Toplam 110 ürün görüntüleniyor.
Toplam 110 ürün görüntüleniyor.

Halı

En iyi halı markaları arasından tercih mi yapmak istiyorsunuz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz. Sizler için özel olarak sunduğumuz halı modellerini inceleyerek kendiniz için en uygun ürüne kolayca sahip olabilirsiniz.

Yeni halı seçmek evinizin dekoru için önemli hale getiren bir yatırımdır. Bu süreçteki ilk adım, halının yapıldığı malzeme türleri konusunda kendinizi eğitmektir. Yatırımınızın korunduğundan emin olmak için ihtiyaçlarınıza uygun halı aramalısınız. Halı tercihinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar vardır. Söz konusu detaylar genel olarak aşağıdaki gibidir.

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Halı seçiminde dikkat etmeniz gereken tüm detaylar aşağıdaki şekildedir.

Doku Tutma Garantisi

Doku tutma, halı liflerinin üzerine basıldıktan sonra orijinal şekillerine ne kadar iyi dönebileceğini değerlendirir. Bu noktada doku koruma garantisi sunan bir halı markası aramalısınız.

Halı Yoğunluğu

Halı yoğunluğu hem halının kalınlığı hem de halı liflerinin ne kadar yoğun paketlendiği ölçülerek belirlenebilir. 2.000'den yüksek yoğunluk derecesine sahip bir halı tercihi yapmanız da fayda var.

Yüz Ağırlığı

 Yüz ağırlığı, bir kare avludaki ons sayısına dayanır. Bu 20 ile 80 arasında değişmektedir; Yüz ağırlığı 40 civarında olan bir halı seçmenizi öneririz.

Tuft Bükümleri

Bükümler, tutamların bir inç uzunluğunda kaç kez birlikte büküldüğüne bakılarak belirlenir. Puanı 5'ten yüksek olan halıyı tercih etmeniz gerekmektedir.

Basit gibi görünse de doğru halı rengini seçmek kolay bir iş değildir. Dikkat etmeniz gereken ilk şey, ev mobilyalarınızın rengidir. Birbirlerine iltifat ettiklerinden emin olmak isteyeceksiniz. Mobilya ve halılarınızı koordine etmeyi kolaylaştıracak iki seçenek benekli ve nötr renklerdir.

Modern Renkler: Birbirinden modern renkler halnızda eşsiz bir şıklık oluşturacaktır. Bu halılar küçük renk lekeleri düz renklerle kontrast oluşturur ve halınızı ve mobilyalarınızı koordine etmenize yardımcı olur. Cesur parlaklardan hoş nötrlere kadar çeşitli renklerde tercih edilmektedir.

Nötr Renkler: Nötr renkler, mobilyalarınıza ve duvar boyanıza renk veren ifadeyi bırakır. Herhangi bir odayı dengelemek için nötr renkli bir halı seçin. Bu aynı zamanda, neredeyse her görünüme uyacak şekilde nötr zeminler yapılabileceğinden, evinizi yolda güncellemeyi kolaylaştırır.

Ardından halının ne sıklıkta yürüneceğini veya üzerinde oynanacağını göz önünde bulundurmalısınız. Çocukların ve evcil hayvanların toplandığı odalarda beyaz veya açık renkli halılardan kaçınmalısınız. Ancak, çok karanlık giderseniz, her bir toz ve kepek parçasını görebileceksiniz. En iyisi orta tonlu bir halı seçmektir.

Halı Fiyatları

Halı seçiminde göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır. Fiyat, seçim, garanti, renk vb. ama belki de en önemlisi size yol boyunca rehberlik edecek ve halılarınızı döşerken harika bir iş çıkaracak doğru halı markasını tercih etmektir. Sizin için en uygun ve kaliteli halı modellerine sahip olmak için doğru adrestesiniz. Web sitemizde yer alan ürünleri detaylı bir şekilde inceleyerek tek tıkla sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.