Bayan Elbise Ölçüsü Nasıl Alınır

Bayan Elbise Ölçüsü Nasıl Alınır

Kıyafetlerinizin üzerinizde muntazam bir görünüm sergilemesi için öncelikle seçtiğiniz tasarımın bedeninizin ölçüsüne uygun olması gerektiğini unutmayın. Beden ölçünüzü bilmiyorsanız seçtiğiniz kıyafet size küçük ya da büyük gelebilir. Bu durumda şıklığı ile göz kamaştıran bir tasarım tercih yapmış olsanız bile üzerinizde son derece nahoş bir duruş sergileyecektir. Nasıl bir kıyafet seçimi yapmış olursanız olun, beden ölçünüze uygun olması gerektiğini unutmayın. Bu durumda bayan elbise ölçüsü nasıl alınır sorusu devreye girecek!

Öncelikle boyunuza ve kilonuza uygun bir elbise seçimi yapabilmeniz için göğüs, bel be basen ölçünüzü biliyor olmanız gerekir. Bunun için sadece mezura kullanmanız yeterli olacak. Metro ile göğüs, bel ve basen ölçünüzü kolaylıkla alabilirsiniz. Tam olarak vücudunuzun ölçülmesi gereken yerlerini şu şekilde belirtebiliriz:

Göğüs ölçüsü: göğsünüzün üzerindeki en geniş yerden göğüs ölçüsünü alabilirsiniz. Ölçüsünü sütyen ölçüsü olmadığını, ikisini birbirinden farklı olduğunu bilmeyenler için aktaralım.

Bel ölçüsü: bel ölçüsünü belinizin neresinden almanız gerektiğini bilmiyorsanız hafifçe sağa ya da sola eğilin. Belinizde kıvrım oluşan yer bel ölçüsü almanız gereken yerdir.

Basen ölçüsü: basen ölçüsünü de ayaklarınızı yan yana kapatarak dik bir şekilde durduğunuzda almanız gerekiyor. Baseninizin en kalın olan yerinden ölçüyü alın.

Elbiselerde 36 beden ile 44 beden arası standart beden olarak değerlendirilir. 44 beden dan 58 bedene kadar çıkan bedenleri ise büyük beden olarak değerlendiriliyor.

En doğru şekilde ölçülerinizi almanızın ardından internet sitesinde yer alan herhangi bir beden tablosuna bakarak sizin ölçülerinizin hangi bedene uygun olduğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Ardından online sipariş sitemize tıklayarak en şık ve en güzel kadın elbise modellerini inceleyebilir ve zevklerinize uygun olanlar için kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Böylelikle şıklığınızı bir adım ileriye taşırken aynı zamanda düşük bir bütçeyle alışveriş yapma imkanından da faydalanmış oluyorsunuz. Online sipariş sitemizde yılın belirli dönemlerinde değil tüm yıl boyunca uygun fiyatlar sunuyor ve makul fiyat politikası uygulamaya özen gösteriyoruz. Cazip fiyat fırsatından siz de faydalanabilirsiniz. Gardırobunuza yepyeni parçalar kazandırmak için acele edin ve en şık tasarımları siz seçin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.