Bayan Elbise Ölçüsü Nasıl Alınır

02 Ocak 2020
Bayan Elbise Ölçüsü Nasıl Alınır

Kıyafetlerinizin üzerinizde muntazam bir görünüm sergilemesi için öncelikle seçtiğiniz tasarımın bedeninizin ölçüsüne uygun olması gerektiğini unutmayın. Beden ölçünüzü bilmiyorsanız seçtiğiniz kıyafet size küçük ya da büyük gelebilir. Bu durumda şıklığı ile göz kamaştıran bir tasarım tercih yapmış olsanız bile üzerinizde son derece nahoş bir duruş sergileyecektir. Nasıl bir kıyafet seçimi yapmış olursanız olun, beden ölçünüze uygun olması gerektiğini unutmayın. Bu durumda bayan elbise ölçüsü nasıl alınır sorusu devreye girecek!

Öncelikle boyunuza ve kilonuza uygun bir elbise seçimi yapabilmeniz için göğüs, bel be basen ölçünüzü biliyor olmanız gerekir. Bunun için sadece mezura kullanmanız yeterli olacak. Metro ile göğüs, bel ve basen ölçünüzü kolaylıkla alabilirsiniz. Tam olarak vücudunuzun ölçülmesi gereken yerlerini şu şekilde belirtebiliriz:

Göğüs ölçüsü: göğsünüzün üzerindeki en geniş yerden göğüs ölçüsünü alabilirsiniz. Ölçüsünü sütyen ölçüsü olmadığını, ikisini birbirinden farklı olduğunu bilmeyenler için aktaralım.

Bel ölçüsü: bel ölçüsünü belinizin neresinden almanız gerektiğini bilmiyorsanız hafifçe sağa ya da sola eğilin. Belinizde kıvrım oluşan yer bel ölçüsü almanız gereken yerdir.

Basen ölçüsü: basen ölçüsünü de ayaklarınızı yan yana kapatarak dik bir şekilde durduğunuzda almanız gerekiyor. Baseninizin en kalın olan yerinden ölçüyü alın.

Elbiselerde 36 beden ile 44 beden arası standart beden olarak değerlendirilir. 44 beden dan 58 bedene kadar çıkan bedenleri ise büyük beden olarak değerlendiriliyor.

En doğru şekilde ölçülerinizi almanızın ardından internet sitesinde yer alan herhangi bir beden tablosuna bakarak sizin ölçülerinizin hangi bedene uygun olduğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Ardından online sipariş sitemize tıklayarak en şık ve en güzel kadın elbise modellerini inceleyebilir ve zevklerinize uygun olanlar için kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Böylelikle şıklığınızı bir adım ileriye taşırken aynı zamanda düşük bir bütçeyle alışveriş yapma imkanından da faydalanmış oluyorsunuz. Online sipariş sitemizde yılın belirli dönemlerinde değil tüm yıl boyunca uygun fiyatlar sunuyor ve makul fiyat politikası uygulamaya özen gösteriyoruz. Cazip fiyat fırsatından siz de faydalanabilirsiniz. Gardırobunuza yepyeni parçalar kazandırmak için acele edin ve en şık tasarımları siz seçin.

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Denim Ceketler ile Zamansız Şıklığı Yakalayın!
  Denim Ceketler ile Zamansız Şıklığı Yakalayın!

  Marilyn Monroe'dan Madonna'ya denim ceketler kadın modası için havalı, klasik ve çekici bir tarzı ifade eder. Denim efsanesi 1880’lerde Lives’ın kurucusu Levi Straouss tarafından yaratılan kot pantolonlarla başladı.

 • Trend İspanyol Paça Pantolonlar Geri Dönüyor!
  Trend İspanyol Paça Pantolonlar Geri Dönüyor!

  Kültürel ve müzikal ikonların bir zamanlar özgürlüğü temsil etmek için giydikleri İspanyol paça tarzındaki pantolonlar son yıllarda yeniden moda oldu.

 • Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?
  Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?

  Vücudunuzun yapısına gelmeden önce her yapıda vücut için erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına bir göz atalım:

 • Kısa Boyluların Desen Seçimi
  Kısa Boyluların Desen Seçimi

  Kısa boylu kadınlara yönelik kıyafet desen seçimi..

 • Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut eğriliğinin olmadığı bir vücut tipidir. Adı üstünde dikdörtgen!

 • Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Gerçekten elmaya benzeyen bir vücut tipidir. Şöyle ki üst beden kalın, alt beden incedir. Yani üst ve alt beden arasında bir orantısızlık vardır.

 • Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Son yıllarda en çok sevilen ve olması istenilen vücut tipi üçgendir.

 • Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi
  Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi

  Kusursuza yakın diyebileceğimiz bir vücut tipidir. 90-60-90 diye tabir edilen vücut ölçülerine sahiptirler. Kum saati gibi bir vücutları olduğu için bedenleri 36-24-36 şeklindedir. İsminden de anlaşıldığı üzere adeta kum saati şeklinde diyebiliriz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.