Zamansız Modanın Timsali Denimler

Zamansız Modanın Timsali Denimler

Moda dünyasına ilk girdiği zamandan bu yana popülerliğini yitirmeyen vekullanımı artarakdevam eden denim ürünler, günlük giyimlerimizin büyük bir çoğunluğunu oluşturuyor. Avrupa’dan Amerika’ya göç eden LeviStrauss’un 1873’te ilk ürettiği denim pantolonlardangünümüze kadar beğeniyle kullanılan denimler,zamanla çeşitlenerek moda sektörününönemli bir parçası haline geldi.Dayanıklı, kullanışlı ve sağlam bir kumaş olan denimler, ilk çıktığı dönemlerbu özelliklerinden ötürü zamanın ağır iş çalışanları tarafından giyilmek üzere üretilmişlerdi. Aslında çıkış amacı işçilere daha dayanıklı, kullanışlı ve sağlam bir pantolon yapmaktı. Hollywood’da kovboy filmlerinde sıkça kullanılmasıyla halk arasında kullanımı da artmaya başladı. Bir dönemler gençasilerin parçası olarak görülürken, zamanla tüm Amerika’ya, Avrupa’ya ve dünyaya yayıldı.

Jeanlerin değişim yolculuğu hiç bitmedi; yırtık denimler, yüksek beller, İspanyol paçalar, skinnyjeanler, momjeanler… Hippi, punk ve hip-hop gibi moda akımlarında çeşitli yorumlamalarla kullanıldılar. Kendini sürekli yenileyen ve trendler yaratan denim pantolonlar her dönemin beğenilen ve kombinleri tamamlayan giyim parçalarından biri oldu. Denim kumaşın pantolon ile başlayan serüveni giyim sektöründe genişleyerek devam etti; denim şortlar, etekler, tulumlar, ceketler, bluzlar, gömlekler, çantalar…

Dayanıklı, uzun ömürlü, ütü gerektirmemesi ve fit vücutların vazgeçilmezi olması denime olan talebi hep taze tuttu. Günlük giyimlerde ister şık, ister sportif rahat bir tarz yaratmak isteyin, denimler size her konuda yardımcı olabilecek bir parçadır.

Her kombinde başrolü üstlenen denimler, birçok giysiyle ve aksesuarla kombinlenebiliyor. Özellikle kemer ile kullanılan jeanler ayrı bir hava katıyor. Jeanlerle stilinizi yaratmak tamamen sizin elinizde!

Rahat hissetmek isterken aynı zamanda şık ve göz alıcı görünmek istiyorsanız, momjean pantolonunuzu cropt-shirt veya bluzla kullanabilirsiniz.

Fitliğinizi ön plana çıkaracak dikkat çekici kombinler arıyorsanız, skinny jeanler tam size göre. Düz sade gömlek, bluz ve topuklu ayakkabı ile tamamlayacağınız skinnyjean pantolonunuz ile şık bir stil yakalayabilirsiniz. Şehir gezilerinde, küçük davetlerde ve ofiste kullanabileceğiniz bu tarzı denemelisiniz.

Bol kesim paça jean pantolon ile ekose gömlek ve spor ayakkabıyı kombinleyerekgünlük giyiminize genç bir ruh katabilirsiniz. Oldukça rahat ve havalı olan bu stille güzel ve hareketli bir gün geçirebilirsiniz.

Jean pantolon seçiminde kendiniz sadece mavi renklerle sınırlamayın.Beyazın verdiği duru ve temizlik hissiyle tarzınıza ayrı bir ruh katabilirsiniz. Sadeliğin verdiği şıklık ve zarafeti beyaz jeanlerdebulabilirsiniz.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.