Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

25 Şubat 2020
Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Pantolon seçiminizin şık görünme konusunda son derece belirleyici bir unsur olduğunu biliyor musunuz? Hatalı pantolon seçimi son derece güzel olan vücut hatlarınızın berbat görünmesine sebebiyet verebilir. Doğru pantolon seçimi ise kusurlarınızı gizleyebilir ve çok daha güzel bir görünüm kazanmanıza olanak tanıyabilir. Bu nedenle kıyafet alışverişi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken unsurların başında pantolon seçimi geliyor.

Pantolonlar sadece günlük hayatta değil iş hayatında ya da sosyal yaşantıda da sıklıkla kullanılan parçalardır. Dolayısıyla gardıropların vazgeçilmezlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Sıklıkla kullandığınız bu parçaları vücut tipinize uygun olan modeller arasından seçerseniz zaten kendiliğinden şıklıkta bir devrim yaratmış olacaksınız. Peki, neleri göz önünde bulundurmalı, nasıl tercihler yapılmalı? İşte tüyolar!

Pantolon Seçmenin Altın Kuralları

Eğer ince bir vücuda sahipseniz ve zarif bir görünüm sergilemek istiyorsanız slim fit kesimler sizin için en ideal seçenek demektir. Aynı zamanda pantolon seçimi ile feminen bir görünüm sergilemek isteyen kadınlarda rotasını kesinlikle slim fit kesim pantolonlardan ayırmamalı!

Minyon tipli kadınların kıyafet seçiminde en çok zorlandıkları unsur kuşkusuz pantolonlar oluyor. Oysa minyon tipli kadınlar için de kural belli! Düz kesim pantolonlar sizin için en doğru tercih oluyor. Çünkü düz kesim pantolonlar bacakları olduğundan daha uzun gösteriyor. Ancak bu illüzyon etkisini yaratmak için mutlaka topuklu ayakkabı kullanmanız gerekir.

Düz kesim pantolon dar basen problemi olan kadınlar için de harika bir seçenek oluyor. Bacaklarının kalınlığından şikayet edenler de hiç tereddüt etmeden rotasını düz kesim pantolonlara çevirebilir.

Kalça genişliği problemi yaşayan kadınlar ise tercihini boru paça pantolonlardan yana kullanabilir. Boru paça pantolonların vücudu az da olsa daha ince gösterme ve biraz daha uzun gösterme gibi etkileri bulunuyor. Bu nedenle özellikle belden aşağısı ile ilgili problem yaşayan kadınlar gönül rahatlığı ile gardırobuna boru paça pantolonlar kazandırabilir.

Bohem bir stil yaratmak istiyorsanız oversize pantolonlara yönelebilirsiniz. Ancak bu pantolonların kombinlenmesine son derece dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Hatalı kombin yaparsanız vücudunuzu olduğundan çok daha geniş ve kısa gösterebilir.

https://www.markapia.com/kadin-pantolon

https://www.markapia.com/erkek-pantolon

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?
  Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?

  Vücudunuzun yapısına gelmeden önce her yapıda vücut için erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına bir göz atalım:

 • Kısa Boyluların Desen Seçimi
  Kısa Boyluların Desen Seçimi

  Kısa boylu kadınlara yönelik kıyafet desen seçimi..

 • Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut eğriliğinin olmadığı bir vücut tipidir. Adı üstünde dikdörtgen!

 • Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Gerçekten elmaya benzeyen bir vücut tipidir. Şöyle ki üst beden kalın, alt beden incedir. Yani üst ve alt beden arasında bir orantısızlık vardır.

 • Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Son yıllarda en çok sevilen ve olması istenilen vücut tipi üçgendir.

 • Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi
  Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi

  Kusursuza yakın diyebileceğimiz bir vücut tipidir. 90-60-90 diye tabir edilen vücut ölçülerine sahiptirler. Kum saati gibi bir vücutları olduğu için bedenleri 36-24-36 şeklindedir. İsminden de anlaşıldığı üzere adeta kum saati şeklinde diyebiliriz.

 • Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?
  Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

  Günümüzde birden fazla renk seçeneğine sahip kot tarzı bulabilmek mümkün.

 • Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?
  Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?

  Kotunuzun bel yüksekliği görünümden daha fazla rahatlığınız adına önem taşımaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.