Vücut Şeklinize Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücut Şeklinize Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücut Şeklinize Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?

Kadın vücut şekilleri arasında ters üçgen, dikdörtgen, armut şekli olarak da adlandırılan normal üçgen, kum saati ve yuvarlak veya elma şekli bulunur. Kadınların bu şekilleri göz önünde bulundurarak kıyafet tercihi yapması gerekir. Şimdi gelin, vücut şeklinizde göre kıyafet seçiminin nasıl olması gerektiğini inceleyelim.

Ters Üçgen

Alt kısımdan daha büyük bir üst yarı giyiyorsanız ve omuzlarınız kalçalarınızdan daha genişse, genellikle ters üçgen vücut şekline sahipsiniz. Ayrıca muhtemelen beliniz ve kalçalarınız arasında çok fazla boşluk yoktur.

Kayık yaka veya bardot gibi yakalardan, büyük askılardan, boyundan askılı üstlerden, büyük şal yakalardan ve üst yarısında daha büyük desenlerden kaçının. Bunun yerine bir çizgili etek veya geniş paça pantolon gibi alt yarınızı vurgulayan parçaları tercih edin.

Dikdörtgen

Hemen hemen her pantolon için harika bir vücut tipiniz vardır. Formdaysanız dar ve vücudunuzu ortaya çıkaran pantolonlar ile kıvrımlarınızı vurgulayabilirsiniz. Orta belli kotlar muhtemelen en iyi seçeneğinizdir. Çünkü belinizi daha fazla vurgulamanıza yardımcı olurlar. Belinize biraz daha vurgu yapmak için kot pantolonunuzu kemer ile kullanın.

Armut

Üçgen veya armut biçimli bir vücut, daha geniş bir alt yarı ile tanımlanır. Bu nedenle muhtemelen daha geniş kalçalara ve uyluklara ve daha dar bir üst yarıya sahip olursunuz. Kim Kardashian ve JLo gibi ünlülerin ikisi de armut biçimli vücutlara sahip.

Bu vücut şeklinde dikkati üst bölgenize çekmelisiniz. Bunu, baskılı ve daha parlak renkler üstler seçerek yapabilirsiniz. Kayık yakalar ve kalp şeklinde yakalar gibi daha geniş yakalar omuzları genişletir.

 

Kum Saati

Bir kum saati şekli, iyi tanımlanmış bir bele sahip kalça ve omuzlarda eşit büyüklükte tanımlanır. Marilyn Monroe, oradaki en tanınmış kum saati figürüdür. Bu vücut şekliyle belinizi öne çıkarmalısınız. Çünkü bu bölge vücudunuzun en ince kısmıdır.   Kum saati şekliyle, çerçevenizi zorlayacak ve hatta topaklı görünebilecek şekilsiz veya bol kıyafetlerden kaçınmak istersiniz.  Daha mütevazı olmak veya göğsünüzü küçültmek istiyorsanız, bir kayık yaka veya yuvarlak yakalı tercih edebilir ve balıkçı yaka gibi yüksek yakalı üstlerden kaçınabilirsiniz.

Elma

Elma vücut şekli olarak da bilinen yuvarlak vücut şekli, belirli bir beli olmayan alt vücuda göre daha büyük bir üst vücut için bilinir. Bu vücut şekli ince bir bele ve harika bacaklara sahiptir ancak kalçalardan yukarısı belirgin değildir.

Vücut tipiniz için en kolay jean, düz paça jeandir. Çünkü harika bacaklarınızı öne çıkarırken aynı zamanda belinizi biraz daha belirginleştirir. Gündelik bir kıyafeti dengelemek için daha bol bir kazak veya üst tercih edin. Bel tanımını kaçırdığınız için üstte ve altta iki sıkı parça dengesiz ve üstte ağır hissedecektir.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.