Vintage Giyim Tarzı Nedir?

07 Nisan 2020
Vintage Giyim Tarzı Nedir?

Akılları en çok karıştıran giyim tarzlarından biri de vintage giyim stili oluyor. En genel tanımı ile bu tarzı modanın eskiye dönmesiyle oluşan stil şeklinde tanımlayabiliriz. Ancak vintage giyim tarzı ile retro giyim tarzını birbirine de karıştırmamak gerekiyor. Vintage giyim tarzı aslında son derece geniş bir kombin seçeneği sunuyor. Çünkü geçmişten esinlenilerek hazırlanan herhangi bir kıyafeti kombinlerinizde kullanabilirsiniz. Fakat elbette bu tarzın temsilcisi olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı detaylar da var.

Örneğin seçtiğiniz kıyafetlerden her birinin mutlaka eski dönemin moda akımlarına uygun olması gerekmiyor. Örneğin basit bir jean modeli ile vintage stilinde tasarlanan bir bluz modelini bir arada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yine bu stilde hazırlanan uzun bir etek modeli ile tişört modelini kullanabilir, gayet de şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Aslında vintage akımının son derece yeni olduğu düşünülse de kökenlerinin bir asır öncesine kadar uzandığını da bilmenizde fayda var.

Bu tarz her 10 yılda bir yenileniyor ve dolayısıyla bu akımın da kendi içerisinde trendleri ortaya çıkabiliyor. Trendler ise dönemin moda olan kıyafetlerini kapsıyor. Klasik giyim tarzına uygun bir kombin hazırlamak isterseniz siyah kısa elbiseler ve trençkotları deneyebilirsiniz.

Düğmeli beyaz gömlekler ile bu kombini taçlandırmanız mümkün olabilir. Şayet 1980’li yılları yansıtan bir kombin hazırlamak isterseniz bu durumda omzu vatkalı elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Vatkalı elbiseler o dönemde trendler arasında yer alıyordu.

Vintage stiline uygun parçaları basic modeller ile kombinleyebileceğinizi de belirtelim. Eğer bu akımın temsilcilerinden biri olmak isterseniz başlangıç aşamasında daha basit parçaları kombinlerinizde kullanın.

Zamanla daha zahmetsiz bir şekilde şıklık yakalamanız da mümkün olur. Moda ikonları arasında bu tarzı layığı ile temsil eden çok sayıda isim var. Onların kombinlerinden de ilham alabilir ve böylelikle kendi tarzınızı daha kolay oluşturabilirsiniz.

Bu arada online sipariş sitemizde vintage stilini net bir şekilde yansıtan çok sayıda farklı parça bulabileceğinizi de belirtelim. Tükenmeden siz de seçiminizi yapabilir, sepetinizi doldurabilir ve yepyeni bir giyim tarzını benimsemenin keyfini hemen yaşamaya başlayabilirsiniz.

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Beyaz Tişörtle Yapabileceğiniz En Cool 5 Kombin
  Beyaz Tişörtle Yapabileceğiniz En Cool 5 Kombin

  Havalar ısınmaya başlar başlamaz beyaz tişörtler yazın yıldızı olmak için sıraya girer. Tişörtler basit ve günlük kullanım için kullanılıyor gibi gözükse de hiç öyle değildir. 

 • Avantajlı Bayramlık Kıyafet Alışverişi İçin Öneriler
  Avantajlı Bayramlık Kıyafet Alışverişi İçin Öneriler

  Bayramlar bütün ailelere koca bir yılda en özel en neşeli günleri hediye eder. Bayram demek şık ve güzel giyinmek demektir. Her bayram alışverişi yediden yetmişe heyecanı yaşatır.

 • 2021’in Öne Çıkan Yaz Trendleri ile Stilinizi Oluşturun
  2021’in Öne Çıkan Yaz Trendleri ile Stilinizi Oluşturun

  Moda dünyası için bu yıl sessiz bir yıl gibi gözükse de aslında çok cesur ve şık tasarımlar ortaya çıkardı.

 • Denim Ceketler ile Zamansız Şıklığı Yakalayın!
  Denim Ceketler ile Zamansız Şıklığı Yakalayın!

  Marilyn Monroe'dan Madonna'ya denim ceketler kadın modası için havalı, klasik ve çekici bir tarzı ifade eder. Denim efsanesi 1880’lerde Lives’ın kurucusu Levi Straouss tarafından yaratılan kot pantolonlarla başladı.

 • Trend İspanyol Paça Pantolonlar Geri Dönüyor!
  Trend İspanyol Paça Pantolonlar Geri Dönüyor!

  Kültürel ve müzikal ikonların bir zamanlar özgürlüğü temsil etmek için giydikleri İspanyol paça tarzındaki pantolonlar son yıllarda yeniden moda oldu.

 • Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?
  Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?

  Vücudunuzun yapısına gelmeden önce her yapıda vücut için erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına bir göz atalım:

 • Kısa Boyluların Desen Seçimi
  Kısa Boyluların Desen Seçimi

  Kısa boylu kadınlara yönelik kıyafet desen seçimi..

 • Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut eğriliğinin olmadığı bir vücut tipidir. Adı üstünde dikdörtgen!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.