Vintage Giyim Tarzı Nedir?

07 Nisan 2020
Vintage Giyim Tarzı Nedir?

Akılları en çok karıştıran giyim tarzlarından biri de vintage giyim stili oluyor. En genel tanımı ile bu tarzı modanın eskiye dönmesiyle oluşan stil şeklinde tanımlayabiliriz. Ancak vintage giyim tarzı ile retro giyim tarzını birbirine de karıştırmamak gerekiyor. Vintage giyim tarzı aslında son derece geniş bir kombin seçeneği sunuyor. Çünkü geçmişten esinlenilerek hazırlanan herhangi bir kıyafeti kombinlerinizde kullanabilirsiniz. Fakat elbette bu tarzın temsilcisi olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı detaylar da var.

Örneğin seçtiğiniz kıyafetlerden her birinin mutlaka eski dönemin moda akımlarına uygun olması gerekmiyor. Örneğin basit bir jean modeli ile vintage stilinde tasarlanan bir bluz modelini bir arada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yine bu stilde hazırlanan uzun bir etek modeli ile tişört modelini kullanabilir, gayet de şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Aslında vintage akımının son derece yeni olduğu düşünülse de kökenlerinin bir asır öncesine kadar uzandığını da bilmenizde fayda var.

Bu tarz her 10 yılda bir yenileniyor ve dolayısıyla bu akımın da kendi içerisinde trendleri ortaya çıkabiliyor. Trendler ise dönemin moda olan kıyafetlerini kapsıyor. Klasik giyim tarzına uygun bir kombin hazırlamak isterseniz siyah kısa elbiseler ve trençkotları deneyebilirsiniz.

Düğmeli beyaz gömlekler ile bu kombini taçlandırmanız mümkün olabilir. Şayet 1980’li yılları yansıtan bir kombin hazırlamak isterseniz bu durumda omzu vatkalı elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Vatkalı elbiseler o dönemde trendler arasında yer alıyordu.

Vintage stiline uygun parçaları basic modeller ile kombinleyebileceğinizi de belirtelim. Eğer bu akımın temsilcilerinden biri olmak isterseniz başlangıç aşamasında daha basit parçaları kombinlerinizde kullanın.

Zamanla daha zahmetsiz bir şekilde şıklık yakalamanız da mümkün olur. Moda ikonları arasında bu tarzı layığı ile temsil eden çok sayıda isim var. Onların kombinlerinden de ilham alabilir ve böylelikle kendi tarzınızı daha kolay oluşturabilirsiniz.

Bu arada online sipariş sitemizde vintage stilini net bir şekilde yansıtan çok sayıda farklı parça bulabileceğinizi de belirtelim. Tükenmeden siz de seçiminizi yapabilir, sepetinizi doldurabilir ve yepyeni bir giyim tarzını benimsemenin keyfini hemen yaşamaya başlayabilirsiniz.

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?
  Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?

  Vücudunuzun yapısına gelmeden önce her yapıda vücut için erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına bir göz atalım:

 • Kısa Boyluların Desen Seçimi
  Kısa Boyluların Desen Seçimi

  Kısa boylu kadınlara yönelik kıyafet desen seçimi..

 • Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut eğriliğinin olmadığı bir vücut tipidir. Adı üstünde dikdörtgen!

 • Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Gerçekten elmaya benzeyen bir vücut tipidir. Şöyle ki üst beden kalın, alt beden incedir. Yani üst ve alt beden arasında bir orantısızlık vardır.

 • Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Son yıllarda en çok sevilen ve olması istenilen vücut tipi üçgendir.

 • Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi
  Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi

  Kusursuza yakın diyebileceğimiz bir vücut tipidir. 90-60-90 diye tabir edilen vücut ölçülerine sahiptirler. Kum saati gibi bir vücutları olduğu için bedenleri 36-24-36 şeklindedir. İsminden de anlaşıldığı üzere adeta kum saati şeklinde diyebiliriz.

 • Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?
  Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

  Günümüzde birden fazla renk seçeneğine sahip kot tarzı bulabilmek mümkün.

 • Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?
  Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?

  Kotunuzun bel yüksekliği görünümden daha fazla rahatlığınız adına önem taşımaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.