Unisex Giyim Nedir?

Unisex Giyim Nedir?

Unisex Giyim Nedir?

Unisex herhangi bir cinse özgü olmayan ve her iki cins için de ortak olabilenleri ifade etmede kullanılır. Hem kadın hem erkeklerin kullandığı kuaförler, güzellik salonları ve tuvaletler ünisex olarak adlandırılır. Unisex giyim de hem kadın hem erkeklerin giyebileceği giysi anlamını içerir. Ne feminen ne de maskülen tarafa ağır basan ve ortak kullanılabilen ünisex giysilerin günümüzde kullanımı gittikçe artmakta. Erkek ve kadın giyiminin tek bir kalıba sokulmadığı bu tarzı, büyük moda markaları da koleksiyonlarına dahil etmekte. Spor giyimde ve günlük sokak stillerinde kullanılan ünisex giyimle tarzınızı ve kendinizi ifade edebilirsiniz. Unisex giyimi sadece giysilerle sınırlı tutmayarak aksesuarları da ortak kullanılabilen cinsiyetsiz parçalara dahil edebiliriz. Pratik kullanımı ve cool tarzıyla bel çantaları ve çeşitli şapka modellerinin cinsiyetsiz tasarımlarını kullanmayı deneyebilirsiniz.

 

Ceketler ve Gömlekler

Sonbaharda serinlemeye başlayan havalarla birlikte kullanımı artmaya başlayan ceketlerin ünisex kalıplarını tercih edebilirsiniz. Rahat ceketlerle havalı bir tarz oluştururken cinsiyetsiz nötr bir stil yaratabilirsiniz. Her iki cinsin de ortak kullandığı renklerde; haki, lacivert, siyah, beyaz ve gri tonlar öne çıkıyor. Renklerde standartları aşıp marjinal ve özgün bir tarz yaratmayı da deneyebilirsiniz. Oversize gömlekleri de ortak kullanılabilen stil parçalardan biri olarak sayabiliriz. Ekose desenler özellikle hem kadınların hem erkeklerin en beğendiği desen gömlekler olmakta. Unisex gömleklerle havalı bir sokak stili yaratırken rahat ve özgür ruhlu bir tarz çizebilirsiniz.

Sweatshirtler

Hem kadın hem erkekler için vazgeçilmez olan sweatshirtleri hepimiz severek giyiyoruz. Unisex giyim için en ideal parçaların başında gelen sweatshirtlerin cinsiyetsiz tasarımlarını kullanabilirsiniz. Normalde de erkek sweatshirtlerini kullanan kadınlar, tarz olarak unisex sweatshirtleri severek tercih ediyor.

Tişörtler

Unisex giyimin en büyük oyuncularından t-shirtleri söylemeden geçemeyiz. Renk-desen çeşitliliği, rahat hissettiren duruşu ve kolay kombinlenebilmesi tişörtleri vazgeçilmezimiz yapıyor. Kadın ve erkeklerin en çok kullandığı parçaların başında gelen tişörtlerin cinsiyetsiz tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Spor ve casual giyimde ünisex parçaları kullanarak kendinizi ifade edebilir ve tarzınızı yansıtabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.