Şort ve Kapri Alırken Nerelere Dikkat Etmek Gerekir

Şort ve Kapri Alırken Nerelere Dikkat Etmek Gerekir

Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen şort ve kapri seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur.

Şort seçimlerinde kişisel beğenilerinizin yanı sıra şortun kumaş yapısını ve vücut tipinizi dikkate alabilirsiniz. Özellikle bacak boyu kısa olan kişiler, diz üstü ya da diz hizasındaki şortları tercih ederek son derece hoş bir görünüm elde edebilir.

Bacak boyu uzun olan kişiler ise tercihe bağlı olarak diz hizasındaki ya da diz altındaki kapri çeşitlerini kullanabilir. Bununla birlikte şort seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer şortun kalıplarıyla ilgilidir. Bol kesim ya da dar kesim şort modelleri eğer çok zayıf ya da kiloluysanız, bu duruma vurgu yapabilir. Bu nedenle genellikle vücuda tam olarak oturan şortların tercih edilmesi avantaj sağlar.  

Maksimum Konfor İçin Ön Plana Çıkan Şort Çeşitleri

Yaz ve bahar mevsimlerinde hem konforlu hem de şık görünmek isteyen kişilerin öncelikli tercihleri arasında farklı uzunluklara sahip şort ve kapri modelleri yer alır. Günlük yaşamın her alanında kullanıma uygun olan şortlar farklı renk, desen ve kumaş seçenekleriyle birbirinden ayrılır. Bu doğrultuda şort ve kapri modelleri arasından seçim yaparken, kullanım alanınızı dikkate alabilirsiniz.

Kot ve penye kumaştan üretilen şort tasarımları, günlük kullanım için oldukça uygundur. Kot şortları farklı renklerdeki tişörtlerle kombinleyerek son derece hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Bununla birlikte genellikle erkekler tarafından tercih edilen chino ve gabardin şort modelleri de günlük kullanıma uygundur.

Chino şortları farklı gömlek ve tişörtlerle birlikte kullanarak kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Üstelik şort ve kapri ile yapacağınız kombinleri, kemer ve zincir gibi farklı aksesuarlarla da zenginleştirmeniz mümkündür.

Pamuklu Kumaşlardan Üretilen Şortlarla Konforu Yakalayın

Şort seçimlerinde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de, şortun kumaş yapısıdır. Yazın sıcak günlerinde pamuklu ve keten karışımlı, nefes alabilen kumaşlardan üretilen tasarımlar, sıklıkla tercih edilir. Birbirinden farklı şort modelleriyle her zaman hoş görünmeniz mümkündür.

Kot şortlar düz tasarımlarının yanı sıra taşlama, yırtık, nakış gibi farklı detaylarıyla kadınlar tarafından ilgi toplar. Aynı zamanda şort ve kaprilerde birçok farklı renk seçeneği mevcuttur. Farklı renkler arasından seçim yaparken, en sık kullandığınız kıyafetlerinizi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Öte yandan genellikle bej, krem, gri, siyah ve beyaz gibi şortlar, birçok kıyafetle uyum sağlayacağı için son derece kullanışlıdır. İster bu gibi pastel tonlara sahip renkleri tercih edebilir, isterseniz de kırmızı, pembe, turuncu gibi canlı renklerle dikkat çekici kombinler oluşturabilirsiniz. Ayrıca farklı ihtiyaç ve beğenilere uygun olarak üretilen şort ve kapri tasarımlarını Markapia üzerinden inceleyebilir ve avantajlı seçeneklere satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.