Röpteşambır Nedir? Neden Giyilir?

Röpteşambır Nedir? Neden Giyilir?

Röpteşambır Nedir? Neden Giyilir?

Dilimize yabancı kaynaklardan geçmiş olan Röpteşambır, Fransızca bir kelimedir. Sabahlık, oda kıyafeti olarak Türkçeleştirilmiş olan söz konusu kavramın okunuşu ve yazılışı birçok kafa karışıklığına neden olabilmektedir. Türk Dil Kurumu’na göre söz konusu kelime erkeklerin sabahları pijamalarının üstüne giydikleri sabahlık olarak ifade edilmektedir. Dilimizde sabahlık olarak kullanılsa da tam karşılığı oda elbisesi şeklindedir.

Röpteşambır Neden ve Ne Zaman Giyilir?

Söz konusu ürünler, pijamanın üzerine tercih edilmektedir. Ürünün ön kısmını kapatması için bel kısmında bir kuşak yer almaktadır. Özellikle 18. ve 19.yüzyılda erkek modasının önemli bir kısmını oluşturan bu ürünlere günümüzde de rastlamak mümkündür. Erkekler bu ürünleri sabahları pijamalarının üzerine giyebilmektedir. Bu noktada farklı renk ve modelde birçok Röpteşambır çeşidi bulunduğundan bahsedebiliriz. Söz konusu ürünler erkekler ve kadınlar tarafından yoğun bir şekilde talep görmektedir. Özellikle çeyiz hazırlığında olan erkek tarafı ve kız tarafının ilgisini çeken bu ürünler genç kızların sandıklarına ve bohçasına koyulmak üzere hazırlanmaktadır. Ayrıca erkek tarafı da oğullarına bu ürünü alarak damat bohçasına yerleştirebilmektedir.

Aslında Röpteşambır, ilk olarak hamile kadınların karınlarını gizlemeleri için üretilmiştir. Ancak daha sonra günlük yaşam içerisinde kullanışlı bir yapıda olduğu görülmüş ve kadınlar ve erkekler tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Farklı rnek tonları ve farklı kumaşları ile dikkat çeken bu ürünler ev giysisi olarak unisex bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir. Ancak bu kategoride yer alan ürünler erkekler için sunulurken kadınlar için olanlar ise sabahlık kategorisinde yer almaktadır.

Erkek sabahlığı olarak ifade edilebilen bu ürün birbirinden farklı kumaşlarda üretilerek satışa sunulmaktadır. Bu kapsamda kadife, saten ve penye kumaşlardan elde edilen birçok sabahlık modeline rastlamak mümkündür.

Yaz günü sıcaklarda terletmeyecek ve kişilerin serin kalmasını sağlayacak olan sabahlık modellerinin bulunduğundan bahsedebiliriz. Bunun yanı sıra kış aylarında da bireyleri üşütmeyecek ve çok daha sıcak kalmalarını sağlayacak olan sabahlık modellerinin mevcut olduğundan bahsedebiliriz. Saten, ipek ve pamuklu gibi birçok kumaş çeşidinden bu ürünlerin üretildiğini ifade edebiliriz.

En Şık Röpteşambır Modelleri

Günümüzde birbirinden farklı modellerde Röpteşambırların bulunduğundan bahsedebiliriz. Bu nedenle farklı renklerde de ürünlerin dikkat çekici bir görünüme sahip olduğunu ifade etmek mümkündür. Erkekler için en fazla tercih edilen renkler arasında yer alan gri, mavi ve bordo gibi renklerin yoğun bir şekilde kullanıldığından bahsedilmektedir. Bu noktada sizler için sunulan en kaliteli ve güvenilir ürünlerin web sitemizde yer aldığını görebilirsiniz. Aynı zamanda kahverengi tonlarını da tercih edebilirsiniz.

Erkek sabahlık modelleri fiyatları ile kusursuz ürünlere sahip olmak için doğru adrestesiniz. Siz de söz konusu ürünleri inceleyerek kendiniz için en uygun olan erkek sabahlık modellerini inceleyebilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz. Kaliteli ve güvenilir erkek sabahlık modelleri web sitemizde sizleri bekliyor.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.