Filtrele
Toplam 161 ürün görüntüleniyor.
Toplam 161 ürün görüntüleniyor.

Perde

Perdeler evimizin en önemli dekor ve ihtiyaçlarından olmazsa olmazıdır. Evinizin eşyalarına göre evinizi tamamlayan üründür. Evinizi dışarıdan gözükmesini perdeyle engelleyebilirsiniz. Perdelerinizi fon perdeler ile tamamlayıp evinizin çok şık olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca evinizi gündüz güneşten akşamları da karanlıktan koruya bilirsiniz. İster yere kadar ister evinizin manzarasına göre mekanizmalı perde tercih edebilirsiniz. Perdeler bir evin görünümü üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Yeni mobilya satın almak veya pahalı ev tadilatları yapmak yerine, sadece perdelerinizi modernize etmek ve güncellemek, giderleri düşük tutarken aradığınız görünümü elde etmek için gereken tek şey. Tarz ve renk konusunda karar vermeden önce perde satın alırken bilmeniz gereken birkaç şey vardır.

Perde Seçimi

Perde seçiminde dikkat edilmesi gereken temel konular aşağıdaki gibidir.

Daima Odayı Düşünün

Bir oturma odası için perde seçerken, sıcak ve neşeli bir his veren bazı perdeleri seçmek önemlidir. Aynı zamanda, pencerelerden yeterli ışığın girmesine izin vermelidirler.

Büyük bir Fransız pencereli oturma odası, katmanlı perdelerle en iyi şekilde görünebilir. Örneğin, üç katmanlı perdelerin en dış katmanları basit açık renkli bir kumaştan yapılırken, orta ve iç katmanlar sırasıyla bir dantel perdeden veya kalın bir örtüden yapılabilir. Yatak odası için, uyumaya ve rahatlamaya elverişli bir ortam yaratan bir perde seçmek önemlidir. Odayı uyuyacak kadar karartabilmek istiyorsanız, çok koyu renklerde perde almaktan kaçınmalısınız çünkü bu odayı daha küçük gösterebilir. Parlak renkli veya hareketli perdeler, çocuklar küçükken o çocuksu atmosferi sağladıkları için çocuk yatak odası için harikadır, ancak bu aşamadan çıktıklarında kolayca değiştirilirken, duvarları yeniden boyamak veya duvar kağıdını kaldırmak maliyetli olabilir.

Perdenin Amacını Daima Bilin

Perde satın alırken unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta da perdenin odadaki amacını bilmektir. Biraz mahremiyete sahip olmak ve ışığı engellemek isteyenler daha ağır bir perde satın almalıdır. Kadife perdeler veya karartma astarlı perdeler bunun için mükemmeldir. Güneş ışığını engellemek büyük bir gereklilik değilse, şeffaf bir perde bir odada hoş bir stil ifadesi oluşturabilir.

Astarlı ve Astarsız Perdeler

Çoğu zaman perdelerinize bir astar eklemenizi öneririz. Bunun nedeni, odadaki mobilyalar ve ahşap zeminler ile birlikte perde kumaşını korumak gibi bir takım faydalarının olmasıdır. Ayrıca pencere işlemine hacim ve ağırlık ekleyerek perdeyi daha dolgun ve zengin hale getirirler. Ancak asıl faydası, perdeleri daha enerji verimli hale getirmesi, yazın odayı serin tutması ve kışın soğuğu uzaklaştırmasıdır.

Yoğunluğu ve İplik Sayısı

Bilinmesi gereken bir diğer önemli şey ise perdenin yoğunluğudur. Yoğunluğu ince olan perdeler şeffaf oldukları için güneş ışığını etkili bir şekilde engelleyemezler. Mahremiyet sağlamak için sıklıkla çok daha ağır bir perde ile birlikte kullanılırlar. Orta yoğunlukta bir perde, güneş ışığını kısmen engelleyebilirken, daha yoğun bir yoğunluk, herhangi bir ışığın içeri girmesine izin vermez. Bu, oturma odaları ve yatak odaları için idealdir.

Uygun Rengi Seçin

Odanın genel stilini, özellikle duvarların, halının veya zeminin ve diğer yumuşak mobilyaların rengiyle uyumlu bir perde seçmek önemlidir. Perdeleri odaya karıştırırken genel bir kural şudur: Odada zaten güçlü renkli duvarlar veya yoğun desenli halılar veya mobilyalar gibi başka bir odak noktası varsa, o zaman nötr tonlu perdeler seçmek en iyisidir. Ancak oda nötr mobilyalarla beyaza veya krem ​​rengine boyanmışsa, deyim perdeleri odaya kişilik getirebilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.