Omuzları Geniş Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

10 Nisan 2020
Omuzları Geniş Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Vücut yapısı kıyafet seçimlerini sandığınızdan çok daha fazla etkiliyor. Vücut tipinize uygun kıyafetler seçerseniz şıklığınızı ve güzelliğinizi de daha fazla ön plana çıkarabilirsiniz. Bu noktada akıllara gelen sorulardan biri de geniş omuzlu kadınların nasıl giyinmesi gerektiği oluyor. Bu noktada size yol haritası olabilecek bazı detaylardan söz edelim.

Dar Kıyafetlerden Uzak Durun!

Şayet geniş omuzlara sahipseniz öncelikle dar kıyafetlerden uzak durmanız gerektiğini bilmelisiniz. Elbette bu durum üst parçalar için geçerli! Alt parçalarda dilediğiniz gibi dar kıyafetleri kullanabilirsiniz. Dar kıyafetler omuzların bir hayli ön plana çıkmasına neden olabiliyor.

Dökümlü Giysilerle Şıklık Çok Kolay!

Seçim yaparken tercihinizi olabildiğince bol ve dökümlü bir görünüm sergileyen kıyafetlerden yana yapabilirsiniz. Kazak ve tişört gibi kıyafetlerde bu kesimler sizi şık gösterirken aynı zamanda omuzlarınızın genişliğini de gizler. Böylece amacınıza kolaylıkla ulaşmış olursunuz. Oversize kıyafetlerin de gönül rahatlığı ile tercih edilebileceğinin altını çizmekte fayda var. Altına sigaret bir pantolon giyerek zarif vücut hatlarınızı ön plana çıkarmanız mümkün olacaktır.

Gömlekler Favoriniz Olmalı!

Gömlek modelleri sizin için favori kıyafet olmalıdır. Özellikle jean üzerine gömlek giymeniz durumunda ortaya çıkacak şıklığı ve zarafeti hayal bile edemezsiniz. Jean üzerine giydiğiniz gömleklerin desensiz ve sade kumaşlardan hazırlanmış olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Desenli gömlekler maalesef kimi zaman omuzlara vurgu yapabiliyor ve bu nedenle de omuzlar daha fazla ön plana çıkabiliyor.

Kalın Askılı Giysiler Size Göre Değil!

Askılı bluzlar, tişörtler elbette giyebilirsiniz ancak kalın askılı olan modellerin size uygun olmadığını bilmenizde fayda var. Tercihinizi mutlaka kolsuz ya da ince askılı tasarımlardan yana kullanmaya özen gösterin.

Uzun Olmayan Ceketler Tam Size Göre!

Bel hizasında biten ya da kalçaya kadar uzanan ceketler sizin için adeta biçilmiş bir kaftandır. Uzun ceketlerden ise uzak durmalısınız. Çünkü uzun ceketler ya da trençkot çeşitleri daha heybetli bir görünüm almanıza neden olabilir ve bu durumu asla istemeyiz. İşte bu nedenle kısa ceketleri ya da kısa olan dış giyim ürünlerini tercih etmeniz gerekir.

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?
  Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?

  Vücudunuzun yapısına gelmeden önce her yapıda vücut için erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına bir göz atalım:

 • Kısa Boyluların Desen Seçimi
  Kısa Boyluların Desen Seçimi

  Kısa boylu kadınlara yönelik kıyafet desen seçimi..

 • Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut eğriliğinin olmadığı bir vücut tipidir. Adı üstünde dikdörtgen!

 • Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Gerçekten elmaya benzeyen bir vücut tipidir. Şöyle ki üst beden kalın, alt beden incedir. Yani üst ve alt beden arasında bir orantısızlık vardır.

 • Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Son yıllarda en çok sevilen ve olması istenilen vücut tipi üçgendir.

 • Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi
  Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi

  Kusursuza yakın diyebileceğimiz bir vücut tipidir. 90-60-90 diye tabir edilen vücut ölçülerine sahiptirler. Kum saati gibi bir vücutları olduğu için bedenleri 36-24-36 şeklindedir. İsminden de anlaşıldığı üzere adeta kum saati şeklinde diyebiliriz.

 • Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?
  Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

  Günümüzde birden fazla renk seçeneğine sahip kot tarzı bulabilmek mümkün.

 • Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?
  Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?

  Kotunuzun bel yüksekliği görünümden daha fazla rahatlığınız adına önem taşımaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.