Maskülen Giyim Tarzı Nedir?

Maskülen Giyim Tarzı Nedir?

Maskülen giyim tarzı gün geçtikçe daha fazla sayıda kişinin tercihi olmaya başladı. Sokak modasında da adından daha fazla söz edilmeye başlanan bu tarz belki de sizin için en doğru seçenektir. En genel tanımı ile maskülen giyim tarzının biraz erkeksi biraz da sert bir stil olduğunu söyleyebiliriz. Bu tarzı feminen stilin tam zıddı olarak da düşünebilirsiniz. Çünkü maskülen giyim stilinde kadınsı hatlara, dantellere, ince topuklu ayakkabılara yer verilmez!

Maskülen giyim stilinin temsilcisi olmak için mutlaka gardırobunuzda bir devrim yapmanız gerekmiyor. Küçük detaylarla da bu stili rahatlıkla yansıtabilirsiniz. Bu tarzın olmazsa olmazlarını sizler için sıralayalım:

Yakası tamamen iliklenmiş beyaz gömlekler

Takım elbiseler

Yüksek bel ve bol paça pantolonlar

Kravat ya da papyonlar

Bu tarzı net bir şekilde yansıtmak isteyenler tercihini genellikle bu kıyafetlerden yana kullanıyor. Ancak Sadece ayakkabı seçiminizle bile maskülen stilin temsilcisi olmanız da mümkün. Ancak kıyafetlerinizde koyu renklere yer vermeye de özen göstermelisiniz. Koyu renkler bol pileli pantolonlar ya da sigaret kesim pantolonlarda daha doğru bir seçenek olabiliyor. Gömlek modellerinde ise daha açık renklere yer verebilirsiniz.

Önemli olan kadınsı renk ve kesimlerden uzak durmanızdır. Örneğin simli kumaşlarla hazırlanan kıyafetler, çiçek desenli kıyafetler ya da pembe ve kırmızı gibi renkler bu tarza pek uygun olmuyor. Genellikle sade ve desensiz kumaşlardan hazırlanan kıyafetlere yönelmenizde fayda olacaktır.

Bir anlamda erkeksi hatlara ya da erkeksi bir tavra sahip olan herhangi bir kıyafeti rahatlıkla kullanabileceğinizi belirtebiliriz. Artık kadınlara yönelik olarak hazırlanan erkeksi kıyafetleri bulmak zor olmuyor. Dolayısıyla karşınıza daha fazla sayıda seçenek çıkacağından emin olabilirsiniz.

Maskülen stilde çok fazla sayıda takıya yer verilmiyor. Hatta kadınlar pek takı kullanmıyor bile diyebiliriz. Kolye, küpe ve bilekliklerden de uzak kombinler hazırlamaya çalışın. Aynı zamanda kemer gibi erkeklerin sıklıkla kullandığı aksesuarları da olabildiğince kullanmaya çalışın. Bu arada online sipariş sitemizde maskülen tarza uygun çok sayıda kıyafet bulabileceğinizi de bilmenizi isteriz. Acele edenler en şık parçaları alıyor ve muhteşem kombinler hazırlıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.