Kıyafete Göre Ayakkabı Seçimi

21 Mayıs 2020
Kıyafete Göre Ayakkabı Seçimi

Son derece şık bir kombin hazırlamış olabilirsiniz. Ancak altına yanlış ayakkabı giymeniz durumunda şıklığınız bir anda yerle bir olabilir. Kıyafet seçimi kadar ayakkabı tercihinin de çok büyük bir önem taşıdığını unutmamak gerekiyor. Peki, hangi ayakkabı ile hangi kıyafet giyilmeli? Bu konuda size yardımcı olacak ve doğru seçimleri yapmanızı kolaylaştıracak bazı tüyolar aktaracağız.

İspanyol paça bir pantolon giydiyseniz altına mutlaka topuklu ayakkabı giymeniz gerekiyor. İspanyol paça pantolonlar düz ayakkabı modelleri ile bir arada kullanılmamalıdır. Bununla birlikte abiye elbiseler her daim zarafeti ön plana çıkaran tasarımlar olduğundan abiye elbise modelleri ile de ince topuklu ayakkabıları tercih etmelisiniz. Seçtiğiniz ayakkabı modeli mevsime uygun olabilir. Önemli olan kaba bir görünüm sergilemiyor olmasıdır.

Spor giyim tarzına uygun olan kıyafetler pek çok farklı ayakkabı modeli ile uyum yakalayabiliyor. Spor ayakkabılardan babet modellerine, dolgu topuklu ayakkabılardan bot modellerine kadar aklınıza gelebilecek her türlü ayakkabı tasarımını spor giyim tarzına kolaylıkla uyarlayabilirsiniz. Ancak tercih yaparken kıyafetiniz ile seçtiğiniz ayakkabı arasında bir renk uyumu yakalamaya da özen göstermeniz gerekiyor.

Klasik giyim tarzına sahip olanların ayakkabı seçimine biraz daha dikkatli yapması gerekir. Klasik giyim tarzı genellikle çok gösterişli olmayan sade ve hafif topuklu ayakkabılar ile bütünlük elde ediyor. Özellikle iş hayatında klasik giyim tarzına sahip olan kadınlar için ayakkabı tercihi daha fazla önem taşıyor. Kış mevsiminde çok fazla süsleme ve detaylı bulunmayan çizme tasarımları tercih edilebilir. Yaz mevsiminde ise ince topuklu stiletto ile bu kıyafetleri buluşturabilirsiniz.

Ten rengi ayakkabılar her zaman kurtarıcı statüsünde yer alır. Ten rengi ayakkabıları aklınıza gelebilecek her türlü kıyafet ile bir arada kullanabilirsiniz. Bu nedenle gardırobunuzda mutlaka bulunması gereken ayakkabılardan biri de ten rengi modellerdir. Ayakkabının rengi kendi ten renginize ne kadar yakın olursa o kadar şık bir görünüm elde edersiniz. Özellikle yaz döneminde bu ayakkabılara ziyadesiyle ihtiyacınızın olduğunu unutmayın. Ten rengi ayakkabılar elbise modelleri ile bir arada kullanıldığında boyu daha uzun gösterme özelliğine de sahiptir.

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?
  Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?

  Vücudunuzun yapısına gelmeden önce her yapıda vücut için erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına bir göz atalım:

 • Kısa Boyluların Desen Seçimi
  Kısa Boyluların Desen Seçimi

  Kısa boylu kadınlara yönelik kıyafet desen seçimi..

 • Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut eğriliğinin olmadığı bir vücut tipidir. Adı üstünde dikdörtgen!

 • Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Gerçekten elmaya benzeyen bir vücut tipidir. Şöyle ki üst beden kalın, alt beden incedir. Yani üst ve alt beden arasında bir orantısızlık vardır.

 • Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Son yıllarda en çok sevilen ve olması istenilen vücut tipi üçgendir.

 • Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi
  Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi

  Kusursuza yakın diyebileceğimiz bir vücut tipidir. 90-60-90 diye tabir edilen vücut ölçülerine sahiptirler. Kum saati gibi bir vücutları olduğu için bedenleri 36-24-36 şeklindedir. İsminden de anlaşıldığı üzere adeta kum saati şeklinde diyebiliriz.

 • Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?
  Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

  Günümüzde birden fazla renk seçeneğine sahip kot tarzı bulabilmek mümkün.

 • Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?
  Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?

  Kotunuzun bel yüksekliği görünümden daha fazla rahatlığınız adına önem taşımaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.