Kısa Boylu Erkekler Nasıl Giyinmeli?

16 Ekim 2020
Kısa Boylu Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Kısa Boylu Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Dik Çizgili Kıyafetler Tercih Edin!

Dik çizgili takımları, pantolonları her zaman gardırobunuzda bol bol bulundurun. Dik çizgili giyim ürünleri her zaman sizi daha uzun göstermeye yardımcı olacaktır. Gömlek, tişört önemli değil yeter ki dik çizgiye sahip olsun. Yatay çizgiye sahip olan tüm kıyafetlerden uzak durun. Örnek vermek gerekirse, dikey çizgili keten gömlek, dikey sax çizgili gömlek, süprem baskılı dikey çizgi bisiklet yaka t-shirtler, rodrigo baskılı dikey çizgili bisiklet yaka t-shirtler uzun gözükmenizin yanı sıra sizlere, şık bir görüntü de sağlayacaktır.

 

Uzun ve Bol Giyinmeyin!

Uzun ya da bol kıyafetler sizi daha kısa gösterebileceğinden dolayı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Kıyafet seçimlerinizi belinize tam oturan giyim ürünlerinden yana yapın. Özellikle ceketlerin kol ve bel kısımlarının uzun olması boyu kısa göstereceğinden dolayı üzerinize tam oturan ceketleri tercih etmelisiniz. Örnek vermek gerekirse, kısa triko ceket, jean ceket, hakim yaka düz ceketler doğru seçenekler olabilir.

 

Koyu Renkli Kıyafetleri Tercih Edin!

Koyu renkli kıyafetler kilonuzu saklayarak sizi daha uzun ve daha zayıf göstermeye yardımcı olacaktır. Açık renkli kıyafetler her zaman boyunuzu olduğundan daha kısa göstereceğini unutmamanızda fayda var. Hem koyu olsun hem de soluk durmamanız için öneriler: siyah bisiklet yaka sweatshirtler, koyu renk kapüşonlu sweatshirtler, siyah ve lacivert düz ceketler, siyah fermuarlı gömlekler..

 

Tek Renk Kıyafetler Giyin!

Koyu renkli kıyafetler giymeniz gerektiğini bir önceki başlıkta belirttik. Giymiş olduğunuz kıyafetlerin içerisinde ne kadar az renk olursa o kadar uzun gözükürsünüz. Mümkünse eğer tek renkli kıyafetleri tercih edin. T-shirt, sweatshirt, ceket, mont, kazak, hırka ürünlerinde genel olarak dönemine göre siyah ve lacivert seçmeniz avantajınıza olacaktır.

 

Kemer Kullanmayın!

Kemer kullanmak zorundaysanız eğer pantolonunuz ile aynı renkte olan kemer kullanmayı tercih edin. Özellikle hakiki deri kemerleri, kesinlikle aynı renk kullanın.

 

İnce Kravat Kullanın!

Kravat kullanmayı seviyor ya da kravat kullanma zorunda olduğunuz için kullanıyor olabilisiniz. Eğer kısa boyluyssanız kravat tercihinizi ince olanlardan yana kullanın. Hem daha dinamik hem daha uzun gözükeceğinizden emin olabilirsiniz.

 

Pantolon Paçalarınıza Dikkat Edin!

Eğer uzun görünmek istiyorsanız pantolon paçalarınız ile oynamanız gerekebilir. Dar paça pantolonlar bacaklarınızı uzun gösterecektir. Paçası kısa bir pantolon giymeyi tercih ederseniz eğer yine boyunuz daha uzun görünecektir. Özellikle Jean pantolonları dar seçmeye çalışın.

 

Düşük Bel Pantolonlardan Uzak Durun!

https://www.markapia.com/erkek-giyim

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?
  Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?

  Vücudunuzun yapısına gelmeden önce her yapıda vücut için erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına bir göz atalım:

 • Kısa Boyluların Desen Seçimi
  Kısa Boyluların Desen Seçimi

  Kısa boylu kadınlara yönelik kıyafet desen seçimi..

 • Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut eğriliğinin olmadığı bir vücut tipidir. Adı üstünde dikdörtgen!

 • Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Gerçekten elmaya benzeyen bir vücut tipidir. Şöyle ki üst beden kalın, alt beden incedir. Yani üst ve alt beden arasında bir orantısızlık vardır.

 • Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Son yıllarda en çok sevilen ve olması istenilen vücut tipi üçgendir.

 • Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi
  Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi

  Kusursuza yakın diyebileceğimiz bir vücut tipidir. 90-60-90 diye tabir edilen vücut ölçülerine sahiptirler. Kum saati gibi bir vücutları olduğu için bedenleri 36-24-36 şeklindedir. İsminden de anlaşıldığı üzere adeta kum saati şeklinde diyebiliriz.

 • Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?
  Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

  Günümüzde birden fazla renk seçeneğine sahip kot tarzı bulabilmek mümkün.

 • Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?
  Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?

  Kotunuzun bel yüksekliği görünümden daha fazla rahatlığınız adına önem taşımaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.