Kilolu Erkekler Nasıl Giyinmeli?

13 Nisan 2020
Kilolu Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Kilo çağımızın en önde gelen problemlerinden biri olmaya devam ederken bu sorunu yaşayan insanların ‘sokağa çıkarken nasıl giyinmeliyim’ ya da ‘nasıl daha iyi görünürüm’ kaygısı da hayatlarını etkiliyor. Hiç kimse kiloları ortaya çıkartacak şekilde giyinmek istemez. Kadınlar biraz daha bu işin üstesinden gelirken erkekler daha çaresiz kalabiliyor ve çoğu zaman çözümü bol, salaş giysilerle kilolarını gizlemekte buluyor. Ancak bu çözüm her zaman başarı sağlamıyor.

Daha Kilolu Görünmemek İçin Ne Yapmalı?

Öncelikle şık görünmekten vazgeçmeyin. ‘Bana yakışmaz’ fikrini kafanızdan atın. Böylece bulduğunuz en bol kıyafeti giyerek sadece renk uyumuna dikkat etmekten vazgeçmelisiniz. Bedeninizden daha büyük kıyafetler seçmeyin. Enine çizgili kıyafetler sizi daha kilolu gösterecektir. Enine çizgili üst parçalar tercih etmeyin. Pantolon seçiminizde ise kısa paça modellerden uzak durmanızda fayda var.

Kısa paça bacaklarınızı olduğundan daha kısa göstererek boyunuzu da kısaltacaktır. Bisiklet yaka, renkli çizgili tişörtlerden de uzak durmalısınız. Bisiklet yaka boynunuzu olduğundan kalın gösterecektir. Çok karışık ve göz yoran desenler de uzak durmanız gereken unsurlar arasında yer alıyor. Üzerinize yapışacak terletecek kumaşları asla seçmeyin. Kumaş seçiminiz de stiliniz kadar önemli!

Hem Şık Hem Zayıf Görünmek Mümkün mü?

Elbette mümkün ve siz de oldukça şık görünebilirsiniz. Üst seçimlerinde polo yakalı ve pamuklu kumaşlardan hazırlanan tasarımları tercih etmelisiniz. Bunu yaparken renk seçiminizin de en az kumaş kadar önemli olduğunu unutmayın. Çok parlak ve canlı renkler yerine daha mat ve koyu renkler sizi daha zayıf gösterecektir. Yaz mevsiminde diz altına kadar uzanan formdaki şortlar da pek doğru bir tercih olmayabilir.

Pantolon seçiminde tercihinizi mutlaka kumaş modellerden yana yapmanız gerekmez. Jean modeller giymekten çekinmeyin. Üst parça olarak koyu renk seçtiğinizde pantolonlarınız da olabildiğince birkaç ton daha açık renkte olmalıdır. Örneğin lacivert bir üst altına mavi jean gibi seçimler yapabilirsiniz.

Bu arada beyaz, krem, bej gibi çok açık renk tonlarını yoğun bir şekilde kullanmayın. Yazlık kanvas kumaşlı şık pantolonlar da tercihiniz olabilir. Peki, özel bir davete gideceksiniz ve son derece şık görünmek istiyorsunuz. İşte bu gibi durumlarda tercihiniz her daim gömlek üzeri ceket olmalıdır!

https://www.markapia.com/erkek-giyim

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Denim Ceketler ile Zamansız Şıklığı Yakalayın!
  Denim Ceketler ile Zamansız Şıklığı Yakalayın!

  Marilyn Monroe'dan Madonna'ya denim ceketler kadın modası için havalı, klasik ve çekici bir tarzı ifade eder. Denim efsanesi 1880’lerde Lives’ın kurucusu Levi Straouss tarafından yaratılan kot pantolonlarla başladı.

 • Trend İspanyol Paça Pantolonlar Geri Dönüyor!
  Trend İspanyol Paça Pantolonlar Geri Dönüyor!

  Kültürel ve müzikal ikonların bir zamanlar özgürlüğü temsil etmek için giydikleri İspanyol paça tarzındaki pantolonlar son yıllarda yeniden moda oldu.

 • Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?
  Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?

  Vücudunuzun yapısına gelmeden önce her yapıda vücut için erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına bir göz atalım:

 • Kısa Boyluların Desen Seçimi
  Kısa Boyluların Desen Seçimi

  Kısa boylu kadınlara yönelik kıyafet desen seçimi..

 • Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut eğriliğinin olmadığı bir vücut tipidir. Adı üstünde dikdörtgen!

 • Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Gerçekten elmaya benzeyen bir vücut tipidir. Şöyle ki üst beden kalın, alt beden incedir. Yani üst ve alt beden arasında bir orantısızlık vardır.

 • Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Son yıllarda en çok sevilen ve olması istenilen vücut tipi üçgendir.

 • Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi
  Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi

  Kusursuza yakın diyebileceğimiz bir vücut tipidir. 90-60-90 diye tabir edilen vücut ölçülerine sahiptirler. Kum saati gibi bir vücutları olduğu için bedenleri 36-24-36 şeklindedir. İsminden de anlaşıldığı üzere adeta kum saati şeklinde diyebiliriz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.