Kilolu Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Kilolu Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Kilo çağımızın en önde gelen problemlerinden biri olmaya devam ederken bu sorunu yaşayan insanların ‘sokağa çıkarken nasıl giyinmeliyim’ ya da ‘nasıl daha iyi görünürüm’ kaygısı da hayatlarını etkiliyor. Hiç kimse kiloları ortaya çıkartacak şekilde giyinmek istemez. Kadınlar biraz daha bu işin üstesinden gelirken erkekler daha çaresiz kalabiliyor ve çoğu zaman çözümü bol, salaş giysilerle kilolarını gizlemekte buluyor. Ancak bu çözüm her zaman başarı sağlamıyor.

Daha Kilolu Görünmemek İçin Ne Yapmalı?

Öncelikle şık görünmekten vazgeçmeyin. ‘Bana yakışmaz’ fikrini kafanızdan atın. Böylece bulduğunuz en bol kıyafeti giyerek sadece renk uyumuna dikkat etmekten vazgeçmelisiniz. Bedeninizden daha büyük kıyafetler seçmeyin. Enine çizgili kıyafetler sizi daha kilolu gösterecektir. Enine çizgili üst parçalar tercih etmeyin. Pantolon seçiminizde ise kısa paça modellerden uzak durmanızda fayda var.

Kısa paça bacaklarınızı olduğundan daha kısa göstererek boyunuzu da kısaltacaktır. Bisiklet yaka, renkli çizgili tişörtlerden de uzak durmalısınız. Bisiklet yaka boynunuzu olduğundan kalın gösterecektir. Çok karışık ve göz yoran desenler de uzak durmanız gereken unsurlar arasında yer alıyor. Üzerinize yapışacak terletecek kumaşları asla seçmeyin. Kumaş seçiminiz de stiliniz kadar önemli!

Hem Şık Hem Zayıf Görünmek Mümkün mü?

Elbette mümkün ve siz de oldukça şık görünebilirsiniz. Üst seçimlerinde polo yakalı ve pamuklu kumaşlardan hazırlanan tasarımları tercih etmelisiniz. Bunu yaparken renk seçiminizin de en az kumaş kadar önemli olduğunu unutmayın. Çok parlak ve canlı renkler yerine daha mat ve koyu renkler sizi daha zayıf gösterecektir. Yaz mevsiminde diz altına kadar uzanan formdaki şortlar da pek doğru bir tercih olmayabilir.

Pantolon seçiminde tercihinizi mutlaka kumaş modellerden yana yapmanız gerekmez. Jean modeller giymekten çekinmeyin. Üst parça olarak koyu renk seçtiğinizde pantolonlarınız da olabildiğince birkaç ton daha açık renkte olmalıdır. Örneğin lacivert bir üst altına mavi jean gibi seçimler yapabilirsiniz.

Bu arada beyaz, krem, bej gibi çok açık renk tonlarını yoğun bir şekilde kullanmayın. Yazlık kanvas kumaşlı şık pantolonlar da tercihiniz olabilir. Peki, özel bir davete gideceksiniz ve son derece şık görünmek istiyorsunuz. İşte bu gibi durumlarda tercihiniz her daim gömlek üzeri ceket olmalıdır!

https://www.markapia.com/erkek-giyim

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.