Kasım İndirimleri Nedir?

Kasım İndirimleri Nedir?

Yılın en avantajlı indirimlerinin yaşandığı ve birçok kişinin alışveriş için beklediği Kasım ayına yaklaşıyoruz. Büyük indirimlerle dolu Black Friday gününü de içinde barındıran ve dev kampanyalara sahne olan Kasım ayı yılın en çok beklenen ve sevilen zamanı olmakta. İhtiyaçların sıralandığı ve favori listelerinin dolup taştığı bu özel ayda hepimiz en uygun fiyata en güzel ürünü almak için sabırla bekliyoruz. Peki, Black Friday ne demek, nasıl ortaya çıktı? Siber Pazartesi nedir? Avantajlı indirimleri kaçırmamak ve en doğru şekilde faydalanmak için ne yapmalıyız?

 

Black Friday Nedir?

Dünyada Black Friday, Türkiye’de ise Efsane Cuma günü olarak geçen ve perakendede dev indirimlerin yaşandığı bu özel gün ilk olarak ABD’de ortaya çıkıyor. ABD’de Şükran günü olan Kasım’ın dördüncü perşembesini takip eden cuma gününe denk gelen Black Friday her yıl dünyanın hemen hemen her yerinde uygulanmakta. Yılbaşı sezonunun başlangıcında yaşanan bu özel indirim gününde alışveriş hareketliliği had safhaya ulaşmakta. Tam bir alışveriş çılgınlığına dönüşen bu güne Kara Cuma denmesinin sebebi ise o gün dükkanların hava aydınlanmadan açılması, geç kapanması ve yaşanan izdiham gibi olumsuzluklar. ABD’de başlayan bu özel gün zamanla her coğrafyaya yayılıyor ve geniş bir uygulanma alanına kavuşuyor. Mağazaların önünde başlayan uzun kuyruklara sıkça şahit olduğumuz bu indirim zamanlarında en uygun fiyata alışveriş yapmak için çok öncesinden alınacaklar listesi oluşturuyor ve Efsane Cuma’dan faydalanmak istiyoruz. Günümüzde e-ticaret sitelerinin de dev indirimler yapmasıyla alışverişler milyonları bulmakta. Sadece bir Cuma gününe sığdırılamayan indirim kampanyaları bir haftaya kadar yayılarak tüm Kasım ayını etkisi altına almakta.

11.11 İndirimleri Nedir?

Kasım ayında e-ticaret pazaryeri siteleri de kendi konseptlerini yaratmakta ve indirim kampanyaları oluşturmaktadır. 11.11 indirimleri de Kasım ayının 11. gününde uygulanan özel bir indirim günüdür ve her yıl aynı tarihte uygulanmaktadır. Cazip indirim fiyatlarının uygulandığı 11 Kasım indirimlerine birçok marka çok önceden hazırlanmakta ve müşterilerine bugüne özel büyük indirim oranları sunmaya devam etmektedirler.

Siber Pazartesi Nedir?

ABD’de Şükran Günü tatilinden sonraki pazartesi günü başlayan Siber Pazartesi, Kara Cuma gününe kıyasla henüz yeni bir terimdir ve perakendeciler tarafından ortaya atılmıştır. Black Friday’i takip eden Siber Cumartesi de büyük indirimlerin devamı şeklinde düşünülebilir. Siber olarak geçmesinin sebebi ise indirim kampanyalarının internet siteleri üzerinden gerçekleşmesidir. 24 saat boyunca bilgisayar veya mobilden istediğiniz her yerden bağlanarak internetten uygun fiyatlarda alışveriş yapabileceğiniz Siber Pazartesi de Kasım ayının önemli indirim günlerinden biri olmakta.

E-ticaret sitelerinin Efsane Cuma, Siber Pazartesi ve kendi özel indirim günleriyle renklendirdiği Kasım ayında indirim rüzgarları esmekte ve yılın en avantajlı alışveriş dönemi olmayı sürdürmekte. Alışveriş için yılın en avantajlı olduğu Kasım ayı indirimlerinden doğru şekilde faydalanmanız için birkaç tavsiyemiz var:

-        Ürün araştırmasına ekim ayından başlayın.

-        Birçok e-ticaret sitesini ziyaret ederek indirim kampanyalarını araştırın ve not edin.

-        Beğendiğiniz ürünleri favorilerinize ekleyerek fiyatlarını sık sık takip edin.

-        İhtiyaç listenizdeki ürünleri bütçe planlamanıza göre satın alarak avantajlı ve uygun bir alışveriş deneyimi yaşayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.