Kadın Giyimde Renk Uyumu

11 Aralık 2019
Kadın Giyimde Renk Uyumu

Kıyafet kombinleri hazırlarken seçtiğiniz parçaların sadece tarz bakımından birbirine uygun olması yeterli değildir. Aynı zamanda bir renk uyumu da yakalamanız gerekiyor. Kadın giyimde renk uyumu yakalamanın sanıldığı kadar kolay olmadığını da belirtmek lazım… doğru kıyafetleri bir araya getirdiğinizde sadece seçtiğiniz bir aksesuar ile bile renk uyumu yakalayabilirsiniz. Fakat bu uyumdan kastımız aynı renkte kıyafetleri giymeniz değil!

 

Öncelikle ten renginize uygun olan renkleri taşıyan kıyafetleri tercih etmeniz gerekiyor. Renkler arasındaki uyumu biliyor olmanız durumunda bu başarıyı çok daha kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Açık ten rengine sahip olanlar en azından üst parçanın daha koyu tonlarda olmasına özen gösterebilir. Kuyu bir ten rengine sahip olanlar da seçimini açık renkte kıyafetlerden yana yapabilir. Bu sayede yüzünüzün solgun ve bitkin görünmesini de engellemiş olursunuz.

 

Bununla birlikte kombinlerde sıklıkla kullanılan siyah, beyaz ve gri tonlarının nötr tonlar olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu renk tonları aklınıza gelebilecek tüm renkler ile bir arada kullanılabilir. Dolayısıyla hazırladığınız kıyafet kombinlerinde baskın bir renk seçimi yapmak isterseniz bu rengi siyah, beyaz ya da gri ile tamamlayabilirsiniz. Ortaya harika bir renk uyumu çıkacağından hiç şüpheniz olmasın! Bununla birlikte sabahları kıyafet kombini hazırlamakta zorlanırsınız söz ettiğimiz bu altın kuralı hatırlayın.

 

Sarı, pembe, kırmızı ve turuncu tonları sıcak renk tonlarıdır. Mavi, yeşil, mor, lacivert ve turkuaz ise soğuk renk tonlarıdır. Sıcak ve soğuk renkleri bir arada kullanmak yerine bu iki gruptan birini tercih etmeniz ve seçtiğiniz rengi az önce sıraladığımız nötr bir renk tonu ile tamamlamanız harika bir kombin yapmanızı sağlayabilir. Aynı zamanda kıyafetlerinizde üç renkten daha fazlasına yer vermeyin. Aksi halde göz yoran vena hoş bir görünüm sergileyen kıyafet kombini yapmış olursunuz.

 

Kombinlerde renk uyumu yakalamanın en kolay yolu 2 farklı renk seçmek bu iki renkten birinin baskın olmasına izin vermektir. Bunu üçüncü bir renk ile vurgulayabilirsiniz. Bu üç renk bir arada şahane bir görünüm sergileyebilir. Muhteşem bir renk uyumu yakalamanızı sağlayacak olan onlarca farklı kadın kıyafet kombinlerini sitemizde inceleyerek uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?
  Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?

  Vücudunuzun yapısına gelmeden önce her yapıda vücut için erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına bir göz atalım:

 • Kısa Boyluların Desen Seçimi
  Kısa Boyluların Desen Seçimi

  Kısa boylu kadınlara yönelik kıyafet desen seçimi..

 • Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut eğriliğinin olmadığı bir vücut tipidir. Adı üstünde dikdörtgen!

 • Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Gerçekten elmaya benzeyen bir vücut tipidir. Şöyle ki üst beden kalın, alt beden incedir. Yani üst ve alt beden arasında bir orantısızlık vardır.

 • Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Son yıllarda en çok sevilen ve olması istenilen vücut tipi üçgendir.

 • Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi
  Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi

  Kusursuza yakın diyebileceğimiz bir vücut tipidir. 90-60-90 diye tabir edilen vücut ölçülerine sahiptirler. Kum saati gibi bir vücutları olduğu için bedenleri 36-24-36 şeklindedir. İsminden de anlaşıldığı üzere adeta kum saati şeklinde diyebiliriz.

 • Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?
  Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

  Günümüzde birden fazla renk seçeneğine sahip kot tarzı bulabilmek mümkün.

 • Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?
  Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?

  Kotunuzun bel yüksekliği görünümden daha fazla rahatlığınız adına önem taşımaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.