Giyimde Renklerin Anlamları

Giyimde Renklerin Anlamları

Giyimde Renklerin Anlamları

Giyim söz konusu olduğunda renklerin birçok anlamı vardır. Peki bu anlamlar nelerdir? Şimdi gelin, hepsini inceleyelim.

Mavi

En popüler renklerden biri olan mavi, sadakati , huzuru, güveni ve başarıyı temsil eden bir renktir. Çevrenizdeki insanları rahat hissettiren yatıştırıcı bir renktir. Araştırmalar, bu rengin insan vücudunun sakinleştirici özelliklere sahip belirli kimyasallar üretmesine neden olduğunu bulmuştur.

Lacivert, bir iş görüşmesi için tercih edilen renktir. 'Kontrolde' olma hissini tasvir eder ve kurumsal ve eğitim etkinliklerinde giyilecek en iyi renklerden biri olarak kabul edilir. Mavi, tam da bu nedenlerle çalışmak için doğru renktir.

Maksimum etki için maviyi pembe veya kırmızıyla eşleştirin. Yumuşak pembeler ve maviler ince ama yine de göz alıcı. Ancak kırmızı ve mavi, çok daha cesur bir görünüm için kontrast oluşturur. Nihai ve her zaman trend olan bir moda ifadesi için kırmızı bir ceketi mavi kot pantolonla eşleştirmeyi deneyin.  

En üst düzeyde renk engelleme için turuncu ve maviyi eşleştirin. Mavi pantolon ve turuncu bir üst ya da çarpıcı turuncu bir kolye parçası olan çarpıcı bir mavi elbise deneyin. Nude ayakkabılar bu kombinasyonu bir araya getiriyor. 

Kırmızı

Kırmızıyı düşündüğünüzde, büyük olasılıkla onu aşk , romantizm ve tutkuyla ilişkilendirirsiniz. Kırmızı elbise giymeyi seviyorsanız enerjik, iradeli, tutkulu, biraz agresif ve açık sözlü biri olduğunuzu gösterir.

Kırmızıyla Uyumlu Renkler

Kırmızı ve mavi ile bir açıklama yapın. Kot pantolon ve kırmızı bir ceketle ya da güçlü kırmızı bir elbise ve mavi topuklu ayakkabılarla basit tutun. Mavi ile uyumlu güvenli renkler arasında ışıltılı bir görünüm için pembe, metalik gümüş ve siyah veya beyaza nötr bir alternatif için deve rengi bulunur.     Ayakkabı ve aksesuarlarda gümüş, altın, siyah, ten rengi ve bej, beyaz veya leopar gibi hayvan baskılarını deneyin.

Sarı

Sarının gün ışığı rengi, etrafınızdaki herkesi anında kaldırma gücüne sahip mutlu, eğlenceli ve pozitif bir ruh hali getirir. Sık sık sarı giyerseniz hayat dolu, her zaman gülen ve inkar edilemez bir şekilde kadınsısınız. Sarı bir elbise giymek, aktif, yaratıcı ve heyecan verici bir kadın olduğunuzu gösterir. Bu renk zekayı teşvik eder, bu nedenle ekstra ilham ve pompa desteğine ihtiyaç duyduğunuz yoğun iş günlerinde giymeyi planlıyorsunuz.

Sarı, konsantrasyonu artırır ve bu rengin yasal not defterlerinde ve fosforlu kalemlerde kullanıldığını görmemizin nedeni budur. Bununla birlikte, tamamen sarı bir toplulukta giyinmek size karşı çalışabileceğinden aşırıya kaçmamayı unutmayın.

Sarı ile Uyumlu Renkler

Sarı ve yeşil, neredeyse evrensel olarak iyi görünen taze bir kombinasyondur. Hardal sarısı, haki veya koyu yeşillerle daha sıcak ve her iki renkte daha parlak tonlarla daha ferahlatıcı olun.  Sarı bir elbise ile ayakkabı ve aksesuarlarda siyah, metalik gümüş, bej, beyaz veya leopar gibi hayvan baskıları deneyin.

Yeşil

Yeşil, göze ve zihne kolay gelen bir renktir . Yeşil bir elbise genellikle çevrenizdeki insanlar üzerinde yatıştırıcı ve rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Yeşil elbiseleri ve kıyafetleri oldukça sık seçtiğinizi düşünüyorsanız, muhtemelen beğenilmek ve tanınmak istiyorsunuz. Renk aynı zamanda yumuşak bir kalbe sahip olduğunuzu ve çok sevecen olduğunuzu gösterir.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.