Erkek Paça Boyu Nasıl Olmalı?

27 Ocak 2020
Erkek Paça Boyu Nasıl Olmalı?

Erkek giyiminde paça boyunun şıklık noktasında son derece önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak ülkemizde halen bu konuda bir akıl karışıklığının olduğu da aşikar. Hangi pantolon modellerinde tercih ettiğinizde bağlı olarak paça boyunun da değişkenlik gösterdiğini belirtebiliriz. Dolayısıyla erkek paça boyu nasıl olmalı sorusunun yanıtı seçtiğiniz pantolon tasarımına bağlı olarak değişebilir.

Kumaş Pantolonda Paça Boyu

Şayet kumaş pantolon giyiyorsanız ve seçtiğiniz pantolon boru paça kesim ise bu durumda paça boyu ayakkabının birkaç santimetresini örtecek uzunlukta olmalıdır. Ancak söz konusu olan İtalyan kesim kumaş pantolonlar ise bu durumda ayakkabı ile pantolon paçası arasında yaklaşık 1 ila 1,5 santimetre bir boşluk olması gerekiyor. Böylelikle şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kot Pantolonda Paça Boyu

Söz konusu olan kot pantolon modelleri ise bu durumda paça boyunun ayakkabıların üzerinde çok hafif dökümlü durması gerekiyor. Sadece tek bir kat izinin olması yeterli! Kot pantolonlarda kesimin de paça boyu üzerinde etkili olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Boru paça kesimi bir jean modeli olduğunda hafif dökümlü durması harika bir görünüm elde etmeyi sağlıyor. Ancak slim fit kesim bir kot pantolon söz konusu olduğunda parçaların biraz daha kısa olması gerekiyor. Regular kesimde kısa paça nahoş görünürken slim fit kesimde de bir o kadar hoş görünüyor.

İspanyol Paça Pantolonda Paça Boyu

İspanyol paça pantolonlarda paça boyunun son derece önemli olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Şayet İspanyol paça bir kot ya da kumaş pantolon giyecekseniz paça boyu ayakkabıları tamamen örtecek kadar uzun olmalıdır. İspanyol paça pantolonlarda ayakkabıların kesinlikle görünmemesi gerekiyor. Bu sadece erkekler için değil kadınlar için de geçerlidir. Aksi halde göze hiç hoş görünmeyen bir duruş sergilemekten kurtulamazsınız.

Salaş Kesim Pantolonda Paça Boyu

Salaş kesim pantolonlarda da paça koyunun kısa olmaması gerekir. Salaş tarzın pantolonun paça bölümlerinde de kendini belli edebilmesi için ayakkabının üzerinde hafif dökümlü durması gerekiyor. Salaş kesim pantolonlar bol bir görünüm sergilediği için paçaların dar olmamasına da dikkat etmenizde fayda var. Her ne kadar ayakkabıyı tamamen örtmesi gerekmese de ayakkabının birkaç santimetresini kapatması önem taşır.

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?
  Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?

  Vücudunuzun yapısına gelmeden önce her yapıda vücut için erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına bir göz atalım:

 • Kısa Boyluların Desen Seçimi
  Kısa Boyluların Desen Seçimi

  Kısa boylu kadınlara yönelik kıyafet desen seçimi..

 • Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut eğriliğinin olmadığı bir vücut tipidir. Adı üstünde dikdörtgen!

 • Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Gerçekten elmaya benzeyen bir vücut tipidir. Şöyle ki üst beden kalın, alt beden incedir. Yani üst ve alt beden arasında bir orantısızlık vardır.

 • Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Son yıllarda en çok sevilen ve olması istenilen vücut tipi üçgendir.

 • Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi
  Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi

  Kusursuza yakın diyebileceğimiz bir vücut tipidir. 90-60-90 diye tabir edilen vücut ölçülerine sahiptirler. Kum saati gibi bir vücutları olduğu için bedenleri 36-24-36 şeklindedir. İsminden de anlaşıldığı üzere adeta kum saati şeklinde diyebiliriz.

 • Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?
  Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

  Günümüzde birden fazla renk seçeneğine sahip kot tarzı bulabilmek mümkün.

 • Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?
  Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?

  Kotunuzun bel yüksekliği görünümden daha fazla rahatlığınız adına önem taşımaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.