Erkek Paça Boyu Nasıl Olmalı?

27 Ocak 2020
Erkek Paça Boyu Nasıl Olmalı?

Erkek giyiminde paça boyunun şıklık noktasında son derece önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak ülkemizde halen bu konuda bir akıl karışıklığının olduğu da aşikar. Hangi pantolon modellerinde tercih ettiğinizde bağlı olarak paça boyunun da değişkenlik gösterdiğini belirtebiliriz. Dolayısıyla erkek paça boyu nasıl olmalı sorusunun yanıtı seçtiğiniz pantolon tasarımına bağlı olarak değişebilir.

Kumaş Pantolonda Paça Boyu

Şayet kumaş pantolon giyiyorsanız ve seçtiğiniz pantolon boru paça kesim ise bu durumda paça boyu ayakkabının birkaç santimetresini örtecek uzunlukta olmalıdır. Ancak söz konusu olan İtalyan kesim kumaş pantolonlar ise bu durumda ayakkabı ile pantolon paçası arasında yaklaşık 1 ila 1,5 santimetre bir boşluk olması gerekiyor. Böylelikle şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kot Pantolonda Paça Boyu

Söz konusu olan kot pantolon modelleri ise bu durumda paça boyunun ayakkabıların üzerinde çok hafif dökümlü durması gerekiyor. Sadece tek bir kat izinin olması yeterli! Kot pantolonlarda kesimin de paça boyu üzerinde etkili olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Boru paça kesimi bir jean modeli olduğunda hafif dökümlü durması harika bir görünüm elde etmeyi sağlıyor. Ancak slim fit kesim bir kot pantolon söz konusu olduğunda parçaların biraz daha kısa olması gerekiyor. Regular kesimde kısa paça nahoş görünürken slim fit kesimde de bir o kadar hoş görünüyor.

İspanyol Paça Pantolonda Paça Boyu

İspanyol paça pantolonlarda paça boyunun son derece önemli olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Şayet İspanyol paça bir kot ya da kumaş pantolon giyecekseniz paça boyu ayakkabıları tamamen örtecek kadar uzun olmalıdır. İspanyol paça pantolonlarda ayakkabıların kesinlikle görünmemesi gerekiyor. Bu sadece erkekler için değil kadınlar için de geçerlidir. Aksi halde göze hiç hoş görünmeyen bir duruş sergilemekten kurtulamazsınız.

Salaş Kesim Pantolonda Paça Boyu

Salaş kesim pantolonlarda da paça koyunun kısa olmaması gerekir. Salaş tarzın pantolonun paça bölümlerinde de kendini belli edebilmesi için ayakkabının üzerinde hafif dökümlü durması gerekiyor. Salaş kesim pantolonlar bol bir görünüm sergilediği için paçaların dar olmamasına da dikkat etmenizde fayda var. Her ne kadar ayakkabıyı tamamen örtmesi gerekmese de ayakkabının birkaç santimetresini kapatması önem taşır.

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Beyaz Tişörtle Yapabileceğiniz En Cool 5 Kombin
  Beyaz Tişörtle Yapabileceğiniz En Cool 5 Kombin

  Havalar ısınmaya başlar başlamaz beyaz tişörtler yazın yıldızı olmak için sıraya girer. Tişörtler basit ve günlük kullanım için kullanılıyor gibi gözükse de hiç öyle değildir. 

 • Avantajlı Bayramlık Kıyafet Alışverişi İçin Öneriler
  Avantajlı Bayramlık Kıyafet Alışverişi İçin Öneriler

  Bayramlar bütün ailelere koca bir yılda en özel en neşeli günleri hediye eder. Bayram demek şık ve güzel giyinmek demektir. Her bayram alışverişi yediden yetmişe heyecanı yaşatır.

 • 2021’in Öne Çıkan Yaz Trendleri ile Stilinizi Oluşturun
  2021’in Öne Çıkan Yaz Trendleri ile Stilinizi Oluşturun

  Moda dünyası için bu yıl sessiz bir yıl gibi gözükse de aslında çok cesur ve şık tasarımlar ortaya çıkardı.

 • Denim Ceketler ile Zamansız Şıklığı Yakalayın!
  Denim Ceketler ile Zamansız Şıklığı Yakalayın!

  Marilyn Monroe'dan Madonna'ya denim ceketler kadın modası için havalı, klasik ve çekici bir tarzı ifade eder. Denim efsanesi 1880’lerde Lives’ın kurucusu Levi Straouss tarafından yaratılan kot pantolonlarla başladı.

 • Trend İspanyol Paça Pantolonlar Geri Dönüyor!
  Trend İspanyol Paça Pantolonlar Geri Dönüyor!

  Kültürel ve müzikal ikonların bir zamanlar özgürlüğü temsil etmek için giydikleri İspanyol paça tarzındaki pantolonlar son yıllarda yeniden moda oldu.

 • Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?
  Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?

  Vücudunuzun yapısına gelmeden önce her yapıda vücut için erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına bir göz atalım:

 • Kısa Boyluların Desen Seçimi
  Kısa Boyluların Desen Seçimi

  Kısa boylu kadınlara yönelik kıyafet desen seçimi..

 • Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut eğriliğinin olmadığı bir vücut tipidir. Adı üstünde dikdörtgen!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.