Erkek Mont - Ceket Seçimi Nasıl Olmalı?

Erkek Mont - Ceket Seçimi Nasıl Olmalı?

Erkek Mont - Ceket Seçimi Nasıl Olmalı

Ceket, mont ve kaban seçimlerinde kişinin vücut özellikleri değerlendirilerek seçimler yapılmalıdır. Kısa ve uzun boylu, geniş ve omuz dar omuzlu, zayıf ve kilolu gibi kişisel vücut özellikleri değerlendirdikten sonra model özelliğine uygun seçimler ideal görünümü yakalamakta yardımcı olacaktır.

Bel Hizasında Biten Ceket ve Mont Seçimi

Kısa modeller, bacak boyunu daha uzun gösterme ilüzyonuna sahip olduğu için kısa boylu olanlara en uygun modeldir kendileri.

Basen ve üzerindeki noktalarda biten kısa ceket modelleri için kritik nokta bitiş noktasıdır. Çünkü montun, kabanın tam da bittiği noktaya dikkat çekecek. Dolayısıyla basenlerinden rahatsızsan tam da kalçanın üzerinde biten kısa ceketlerden uzak durmanda fayda var. Göbek ve basen bölgende fazlalıkların varsa basenleri kapatacak uzunluktaki modellere yönelmen gerek. Ekose Ceket, Denim Ceket, Kot Ceket, Kapşonlu Ceket Gömlek, Sweat Yaka Ceketler senin için uygun seçenekler olabilir.

Eğer zayıf ve kısa boyluysan kısa ceketler, montlar sana çok daha uygun olacaktır. Genellikle giydiğin renklere uygun bir kısa mont edinirsen, giydiğin zaman baştan ayağa aynı renk grubunda olacaksın ve böylelikle daha uzun görüneceksin. Aynı şekilde, desenlerden ziyade düz renklere yönelerek daha akıcı bir görüntü de elde edebilirsin. Deri Mont, Paraşüt Mont, Şişme Mont, Slim Fit Mont senin için uygun seçenekler olacaktır.

Kalça Hattında Biten Ceket ve Mont Seçimi

Montların, kabanların üstlerindeki cep detaylarına dikkat etmek gerek. Basenlerinin geniş olduğunu düşünüyorsan büyük cepler şeklinde tasarlanmış kabanlarda ceplerin tam da basen bölgesine gelmemesi gereklidir.

Omuzlarının basenlerine göre daha dar olduğunu düşünüyorsan mutlaka vatkalı seçimler yaparak görüntünü dengelemelisin. 

Vücudunun hangi bölgesini gizlemek istiyorsan, kıyafetin o bölgeye denk gelen kısmında mümkün olduğunca daha az dikkat çeken desen, hareket, detay bulunması gerekir. Deri Mont, Paraşüt Mont, Şişme Mont, Slim Fit Mont senin için uygun seçenekler olacaktır.

 

Uzun Ceket ve Mont Seçimi

Dizin hizasdında ya da altında biten uzunluğa sahip mont ve kabanlar tam da bu gruba dahildir. Eğer kısa ve hatta normal sayılacak boy uzunluğuna dahi sahip olsan, seni olduğundan basık gösterme riski taşır. Bu yüzden uzun boylu ( en az 170 cm ve üzeri ) olanlara bu mont ve kabanları bırakmakta fayda var. Ekose Ceket, Denim Ceket, Kot Ceket, Kapşonlu Ceket Gömlek, Sweat Yaka Ceketler senin için uygun seçenekler olabilir.

Ayrıca çok uzun boyluysan uzun montların, kabanların büyük yaka detaylarının olmasına özen göstermelisin. Bu detaylar boyu dengeleyen bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Ayrıca oversize olarak nitelendirilen kesimler de yine uzun boylu kişilere daha uygun olacaktır. Deri Mont, Paraşüt Mont, Şişme Mont, Slim Fit Mont senin için uygun seçenekler olacaktır.

https://www.markapia.com/erkek-mont-kaban

https://www.markapia.com/erkek-ceket

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.