Erkek Mont - Ceket Seçimi Nasıl Olmalı?

10 Ekim 2020
Erkek Mont - Ceket Seçimi Nasıl Olmalı?

Erkek Mont - Ceket Seçimi Nasıl Olmalı

Ceket, mont ve kaban seçimlerinde kişinin vücut özellikleri değerlendirilerek seçimler yapılmalıdır. Kısa ve uzun boylu, geniş ve omuz dar omuzlu, zayıf ve kilolu gibi kişisel vücut özellikleri değerlendirdikten sonra model özelliğine uygun seçimler ideal görünümü yakalamakta yardımcı olacaktır.

Bel Hizasında Biten Ceket ve Mont Seçimi

Kısa modeller, bacak boyunu daha uzun gösterme ilüzyonuna sahip olduğu için kısa boylu olanlara en uygun modeldir kendileri.

Basen ve üzerindeki noktalarda biten kısa ceket modelleri için kritik nokta bitiş noktasıdır. Çünkü montun, kabanın tam da bittiği noktaya dikkat çekecek. Dolayısıyla basenlerinden rahatsızsan tam da kalçanın üzerinde biten kısa ceketlerden uzak durmanda fayda var. Göbek ve basen bölgende fazlalıkların varsa basenleri kapatacak uzunluktaki modellere yönelmen gerek. Ekose Ceket, Denim Ceket, Kot Ceket, Kapşonlu Ceket Gömlek, Sweat Yaka Ceketler senin için uygun seçenekler olabilir.

Eğer zayıf ve kısa boyluysan kısa ceketler, montlar sana çok daha uygun olacaktır. Genellikle giydiğin renklere uygun bir kısa mont edinirsen, giydiğin zaman baştan ayağa aynı renk grubunda olacaksın ve böylelikle daha uzun görüneceksin. Aynı şekilde, desenlerden ziyade düz renklere yönelerek daha akıcı bir görüntü de elde edebilirsin. Deri Mont, Paraşüt Mont, Şişme Mont, Slim Fit Mont senin için uygun seçenekler olacaktır.

Kalça Hattında Biten Ceket ve Mont Seçimi

Montların, kabanların üstlerindeki cep detaylarına dikkat etmek gerek. Basenlerinin geniş olduğunu düşünüyorsan büyük cepler şeklinde tasarlanmış kabanlarda ceplerin tam da basen bölgesine gelmemesi gereklidir.

Omuzlarının basenlerine göre daha dar olduğunu düşünüyorsan mutlaka vatkalı seçimler yaparak görüntünü dengelemelisin. 

Vücudunun hangi bölgesini gizlemek istiyorsan, kıyafetin o bölgeye denk gelen kısmında mümkün olduğunca daha az dikkat çeken desen, hareket, detay bulunması gerekir. Deri Mont, Paraşüt Mont, Şişme Mont, Slim Fit Mont senin için uygun seçenekler olacaktır.

 

Uzun Ceket ve Mont Seçimi

Dizin hizasdında ya da altında biten uzunluğa sahip mont ve kabanlar tam da bu gruba dahildir. Eğer kısa ve hatta normal sayılacak boy uzunluğuna dahi sahip olsan, seni olduğundan basık gösterme riski taşır. Bu yüzden uzun boylu ( en az 170 cm ve üzeri ) olanlara bu mont ve kabanları bırakmakta fayda var. Ekose Ceket, Denim Ceket, Kot Ceket, Kapşonlu Ceket Gömlek, Sweat Yaka Ceketler senin için uygun seçenekler olabilir.

Ayrıca çok uzun boyluysan uzun montların, kabanların büyük yaka detaylarının olmasına özen göstermelisin. Bu detaylar boyu dengeleyen bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Ayrıca oversize olarak nitelendirilen kesimler de yine uzun boylu kişilere daha uygun olacaktır. Deri Mont, Paraşüt Mont, Şişme Mont, Slim Fit Mont senin için uygun seçenekler olacaktır.

https://www.markapia.com/erkek-mont-yagmurluk

https://www.markapia.com/erkek-ceket

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Trend İspanyol Paça Pantolonlar Geri Dönüyor!
  Trend İspanyol Paça Pantolonlar Geri Dönüyor!

  Kültürel ve müzikal ikonların bir zamanlar özgürlüğü temsil etmek için giydikleri İspanyol paça tarzındaki pantolonlar son yıllarda yeniden moda oldu.

 • Denim Elbiseler Yükselişe Geçiyor
  Denim Elbiseler Yükselişe Geçiyor

  Bu yaz giymek için muhteşem elbiseler arıyorsanız kesinlikle kot elbise seçeneklerine göz atmalısınız.

 • Stil: Denim Ceketler ile Zamansız Şıklığı Yakalayın
  Stil: Denim Ceketler ile Zamansız Şıklığı Yakalayın

  Marilyn Monroe'dan Madonna'ya denim ceketler kadın modası için havalı, klasik ve çekici bir tarzı ifade eder.

 • Beyaz Tişörtle Yapabileceğiniz En Cool 5 Kombin
  Beyaz Tişörtle Yapabileceğiniz En Cool 5 Kombin

  Havalar ısınmaya başlar başlamaz beyaz tişörtler yazın yıldızı olmak için sıraya girer. Tişörtler basit ve günlük kullanım için kullanılıyor gibi gözükse de hiç öyle değildir. 

 • Avantajlı Bayramlık Kıyafet Alışverişi İçin Öneriler
  Avantajlı Bayramlık Kıyafet Alışverişi İçin Öneriler

  Bayramlar bütün ailelere koca bir yılda en özel en neşeli günleri hediye eder. Bayram demek şık ve güzel giyinmek demektir. Her bayram alışverişi yediden yetmişe heyecanı yaşatır.

 • 2021’in Öne Çıkan Yaz Trendleri ile Stilinizi Oluşturun
  2021’in Öne Çıkan Yaz Trendleri ile Stilinizi Oluşturun

  Moda dünyası için bu yıl sessiz bir yıl gibi gözükse de aslında çok cesur ve şık tasarımlar ortaya çıkardı.

 • Denim Ceketler ile Zamansız Şıklığı Yakalayın!
  Denim Ceketler ile Zamansız Şıklığı Yakalayın!

  Marilyn Monroe'dan Madonna'ya denim ceketler kadın modası için havalı, klasik ve çekici bir tarzı ifade eder. Denim efsanesi 1880’lerde Lives’ın kurucusu Levi Straouss tarafından yaratılan kot pantolonlarla başladı.

 • Trend İspanyol Paça Pantolonlar Geri Dönüyor!
  Trend İspanyol Paça Pantolonlar Geri Dönüyor!

  Kültürel ve müzikal ikonların bir zamanlar özgürlüğü temsil etmek için giydikleri İspanyol paça tarzındaki pantolonlar son yıllarda yeniden moda oldu.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.