Erkek Giyimde Renk Uyumu Nasıl Olmalı

Erkek Giyimde Renk Uyumu Nasıl Olmalı

 

Renk kombinasyonu sadece kadınlar için hazırlanan kombinlerde değil erkek giyim kombinlerinde de büyük bir önem taşıyor. Muhteşem bir renk uyumu yakalamanız halinde en sıradan parçalarla bile son derece şık bir duruş sergileyebilirsiniz. Peki, renk uyumu yakalamak için nasıl bir yol izlemek gerekiyor? Kıyafet kombinlerinde muhteşem renk uyumu nasıl yakalanır?

 

3 Temel Renk Belirleyin!

Şıklığı ile göz kamaştıran ve aynı zamanda renk uyumuyla da görenleri kendine hayran bırakan bir kombin hazırlamak için öncelikle üç temel rengi belirlemeniz gerekiyor. Bu renklerden ilki ana renk olacak ve kombinin büyük bölümüne seçtiğiniz bu ana renk hakim olmalıdır. İkinci renk ise ana renk ile uyumlu olan fakat kontrast bir uyum yakalayan renk tonudur. Son renk ise sadece birkaç yerde görünecek olan vurgu rengidir. Üç temel rengi belirleyerek muhteşem kombinler hazırlayabilirsiniz.

 

Bunlara Dikkat!

Bu noktada bazı ipuçlarına da ihtiyacınız olabilir. Bunların ilki birbirine benzeyen renkleri seçmek yerine açık ve koyu renkleri bir arada kullanmanız olacak. Her daim çok daha başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacak olan bu formülü sakın unutmayın! Örneğin koyu renk bir gömlek modeli ile açık renk bir pantolonu bir arada kullanabilirsiniz. Pantolonun kemerinin farklı bir renkte olmasını sağlayabilir ve aynı zamanda bu renk ile uyumlu bir ayakkabı modeli seçebilirsiniz. Koyu mavi ve açık mavi renklerine bir araya getirmek yerine mavi renk ile bej rengini bir arada kullanmanız çok daha başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

 

Sütlü kahveyle açık mavi, siyah ile beyaz, lacivert ile kum rengi her daim muhteşem bir uyum yakalayan kombinasyonlardır. Eğer şık bir kıyafet kombini hazırlamakta zorlanırsınız bu altın formülü uygulayabilirsiniz. Bununla birlikte seçtiğiniz üst parçanın ten rengine yakın olmamasına özen gösterin. Çünkü ten rengine yakın bir renk tonuna sahip olan gömlek ya da tişörtler yüzünüzün daha solgun görünmesine sebebiyet verebilir. Eğer koyu ten rengine sahipseniz üst parça açık renklerde, açık bir ten rengine sahipseniz 3 parçanın koyu tonlarda olmasına özen gösterin. Böylece çok daha etkileyici bir görünüm kazanmış olursunuz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.