Casual Giyim Nedir?

20 Mayıs 2020
Casual Giyim Nedir?

Casual giyim moda sayfalarında gezerken sıklıkla karşınıza çıkan bir kavram olabilir. Kelime anlamı ‘günlük’ olan casual giyim aslında hem kendinizi çok rahat hissetmenizi sağlayacak hem de ayet şık görünmenize olanak tanıyacak bir giyim tarzıdır. Ofis giyim olarak da adlandırılıyor olması ofis çalışanlarının sıklıkla bu giyim tarzını benimsiyor olmasından kaynaklanıyor.

Smart Casual Giyim Nedir?

Bu tarzı 3 kelime ile anlatmak mümkün! Sade, geleneksel ve gayri resmi! Kuşkusuz erkek smart casual giyim tarzını ya da kadın smart casual giyim tarzını benimseyenler çok daha özgürce seçimler yapabiliyor. Çünkü bu tarzda çok iddialı olmamak kaydıyla desenlere de yer verilebiliyor. Sade ve düz gömlekler yerine çizgili, kareli gömleklere yönelebilirsiniz. Ancak kravat gibi aksesuarlardan da vazgeçmeniz gerekiyor. Çünkü bu aksesuarlar görünümünüze resmiyet kazandırır.

Daha özgür ve bir o kadar da rahat görünmenizi sağlayacak olan bu tarzı business casual giyimden ayıran en önemli detay da budur. Rahat sneaker ayakkabıları hatta püsküllü makosen ayakkabıları bile tercih edebilirsiniz. Önemli olan hangi parçaların bu tarza uygun olduğu ve beraberinde bu parçaların sizin vücudunuza uygun olup olmadığıdır. Bu iki soruda doğru yanıtları veren parçaları hiç çekinmeden kombinlerinizde kullanın ve siz de şıklığı hemen yakalayın!

Business Casual Giyim Nedir?

Bu kavram akıl karıştırıcı olabilir çünkü erkek business casual ve kadın business casual giyimde standart bir tanım bulunmuyor. Yine de size fikir vermesi için bu tarzın profesyonel ve rahat görünmek ile eşdeğer olduğunu belirtebiliriz. Bu tarzın şık bir temsilcisi olmak zor değil. Ancak kaliteli parçaları seçmeli ve tüm parçaların da birbiri ile uyumlu olmasını sağlamanız gerekiyor. Bu giyim tarzının temelinde ise uzun kollu gömleklerin bulunduğunu belirtebiliriz. Bu tarzda tişörtlere, kapüşonlu sweatshirtlere ise yer yok!

Ofis giyiminde kullanılabilecek tüm parçaları siz de kombinlerinizde deneyebilirsiniz. Ancak kombin hazırlarken klasik giyim tarzına ya da spor giyim tarzına kaçmamaya da özen göstermeniz gerekiyor. Pantolon, ceket ve düz bir ayakkabı ile şık görünmeniz mümkün olacaktır. Renk uyumu yakalamayı da göz ardı etmeyin.

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?
  Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?

  Vücudunuzun yapısına gelmeden önce her yapıda vücut için erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına bir göz atalım:

 • Kısa Boyluların Desen Seçimi
  Kısa Boyluların Desen Seçimi

  Kısa boylu kadınlara yönelik kıyafet desen seçimi..

 • Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut eğriliğinin olmadığı bir vücut tipidir. Adı üstünde dikdörtgen!

 • Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Gerçekten elmaya benzeyen bir vücut tipidir. Şöyle ki üst beden kalın, alt beden incedir. Yani üst ve alt beden arasında bir orantısızlık vardır.

 • Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Son yıllarda en çok sevilen ve olması istenilen vücut tipi üçgendir.

 • Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi
  Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi

  Kusursuza yakın diyebileceğimiz bir vücut tipidir. 90-60-90 diye tabir edilen vücut ölçülerine sahiptirler. Kum saati gibi bir vücutları olduğu için bedenleri 36-24-36 şeklindedir. İsminden de anlaşıldığı üzere adeta kum saati şeklinde diyebiliriz.

 • Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?
  Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

  Günümüzde birden fazla renk seçeneğine sahip kot tarzı bulabilmek mümkün.

 • Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?
  Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?

  Kotunuzun bel yüksekliği görünümden daha fazla rahatlığınız adına önem taşımaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.