Bohem Giyim Tarzı Nedir?

21 Mayıs 2020
Bohem Giyim Tarzı Nedir?

Bohem giyim tarzı çok uzun yıllardır çok sayıda kişinin uzak durmayı tercih ettiği giyim stillerinden biridir. Açıkçası bu tarzın bir temsilcisi olmak gerçekten cesaret istiyor. Çünkü salaş ve bohem parçaları bir arada kullanmak, aynı zamanda şık bir görünüm elde etmek uzun bir uğraş gerektirebilir. Bu tarzın temsilcisi olan çok sayıda ünlü isim ve stil ikonları ise göz alıcı bir şıklık yakalamayı başarıyor.

Sıcak Renkler Bohem Tarzın Olmazsa Olmazı!

Eğer siz de bohem giyim tarzının bir temsilcisi olmak istiyorsanız gardırobunuzda bol miktarda sıcak renkler olmalı! Çünkü kırmızı, turuncu gibi sıcak renk tonları bu giyim tarzının vazgeçilmezlerinden biridir. Bohem tarzın temelinde rahatlık ve samimiyet bulunuyor. Bunu yakalamak için de sıcak renk tonlarından ziyadesiyle faydalanılıyor. Ancak renkleri buluştururken de bir o kadar dikkatli olmak gerekiyor. Zira bohem giyim tarzı ile otantik giyim tarzı sıklıkla birbirine karıştırılabiliyor.

Rahat Kesimler Önceliğiniz Olmalı!

Vücudu rahatsız edecek derecede dar kesimlere sahip olan kıyafetler bu tarzın yasakları listesinde bulunuyor. Seçtiğiniz tüm kıyafetlerin öncelikle kesiminin rahat olması gerekir. Danteller ve tüllerle süslenmiş olan kıyafetler feminen bir görünüm sergilemek yol açacağı için bohem tarz ile uyum yakalayamıyor. Haliyle uzak durmanız gereken kıyafetler arasında feminen duruşu güçlendiren bu tasarımlar da bulunuyor.

Salaş Parçalar Kombinlerin Yıldızı Oluyor!

Kombin hazırlarken sıklıkla salaş parçalara yer vermeniz gerek. Çünkü salaş kesim olarak adlandırılabilecek kıyafetler bohem giyim tarzının en şık temsilcileri olabiliyor. Salaş kesimleri oversize kıyafetler ile birbirine karıştırmamak gerekir. Dolayısıyla eğer bu tarzın şık bir temsilcisi olmak istiyorsanız kıyafet seçiminde son derece titiz davranmanız gerektiği aşikar.

Asimetrik Kesime Sıcak Bakın!

Son olarak asimetrik kesim kıyafetleri de gönül rahatlığı ile gardırobunuzda yer verebileceğinizi belirtelim. Çünkü son birkaç yıldır adeta altın dönemini yaşayan asimetrik kesim kıyafetler bohem giyim tarzı ile muhteşem bir uyum yakalıyor. Sadece kadınlar değil erkekler de asimetrik kesim kıyafetler ile şık bir görünüm elde edebilir. Bu tarza uygun paçaları online sipariş sitemizden hemen şimdi temin edebilirsiniz.

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?
  Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?

  Vücudunuzun yapısına gelmeden önce her yapıda vücut için erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına bir göz atalım:

 • Kısa Boyluların Desen Seçimi
  Kısa Boyluların Desen Seçimi

  Kısa boylu kadınlara yönelik kıyafet desen seçimi..

 • Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut eğriliğinin olmadığı bir vücut tipidir. Adı üstünde dikdörtgen!

 • Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Gerçekten elmaya benzeyen bir vücut tipidir. Şöyle ki üst beden kalın, alt beden incedir. Yani üst ve alt beden arasında bir orantısızlık vardır.

 • Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Son yıllarda en çok sevilen ve olması istenilen vücut tipi üçgendir.

 • Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi
  Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi

  Kusursuza yakın diyebileceğimiz bir vücut tipidir. 90-60-90 diye tabir edilen vücut ölçülerine sahiptirler. Kum saati gibi bir vücutları olduğu için bedenleri 36-24-36 şeklindedir. İsminden de anlaşıldığı üzere adeta kum saati şeklinde diyebiliriz.

 • Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?
  Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

  Günümüzde birden fazla renk seçeneğine sahip kot tarzı bulabilmek mümkün.

 • Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?
  Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?

  Kotunuzun bel yüksekliği görünümden daha fazla rahatlığınız adına önem taşımaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.