Basenli Kadınlar Nasıl Elbise Giymeli?

Basenli Kadınlar Nasıl Elbise Giymeli?

Basen bölgesinde problem yaşayan kadınlar için tüm mevsimler ayrı birer sorun haline gelebiliyor. Kış aylarında kalın kıyafetler giyildiği zaman daha kalın bir görünüm ortaya çıkarken yaz aylarında sıcaklar sebebiyle kullanılan ince yapılı elbiseler kişileri olduğundan daha da kaba gösterebiliyor. Bunun için bazı özel detaylara dikkat edilmesi ise yeterli olabiliyor. Ufak tefek detaylara özen göstererek sizler de kendi vücut yapınız ile uyumlu olabilecek elbiselere sahip olabilirsiniz.

Göğüs Altından Genişleyen Elbiseler

Geniş kalçalı kadınların elbise giyecekleri zaman göğüs altından bollaşarak aşağıya doğru inen maxi boy elbiseler seçmesi daha avantajlı bir durum elde edebilmelerini sağlıyor. Kısa olan elbiseler de tercih edilebilir fakat dikkatler bu durumda basen bölgesine çekiliyor.

Maxi boy olan elbiseler aşağıya doğru ince bir şekilde gelen ve basen ile göbek bölgesindeki fazlalıkları en iyi şekilde kapatabilen elbise modelleri arasında bulunuyor.

Çan Etekli Elbiseler

Basenli kadınlar için tasarlanan elbise modelleri arasında en fazla görebileceğiniz modellerden birisi de çan eteklere sahip olan uzun elbise modelleri oluyor. Bu tür elbiseler bel kısmında sıkıca oturan çan gibi genişleyen bir yapıya sahip olabiliyor. Böylelikle kadınlar daha derli toplu ve zarif gözüküyor. Basenli kadınlar için ideal elbise modellerinden olan çan etekli elbise modellerini tercih edeceğiniz zaman düz renklere ağırlık vermeniz gerekiyor.

V Yakalar

Basenli olan kadınlar elbise seçerken basen bölgesindeki odak noktasını kaldırmak istiyor. Dar kesimli üzerinize oturan bir elbise tercih etmek isterseniz elbisenin V yakalı, geniş yakalı veya sırt dekoltesi gibi farklı bir numarasının olmasına dikkat etmelisiniz. Geniş yakalar, hoş bir dekolte sayesinde odak noktasını yaka bölgesine toplayabileceği için basen bölgesi de geri planda kalıyor.

Kumaş Seçimi

Yanlış kumaş tercihi yapıldığı zaman basen bölgesi olduğundan daha da fazla görünebiliyor. Bunun için doğru kumaşları seçmeniz gerekiyor. Basenli bir yapıya sahip olduğunuzu düşünüyorsanız daima streç yapılı kumaşlardan ve derilerden uzak durmanız tavsiye ediliyor. Doğru tercihleri yaptığınız takdirde basen bölgenizdeki fazlalıkları başarılı bir şekilde gizleyebilir ve istediğiniz kombinleri özgür bir şekilde oluşturmaya başlayabilirsiniz.

https://www.markapia.com/kadin-elbise

https://www.markapia.com/kadin-etek

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.