Basenli Kadınlar Nasıl Elbise Giymeli?

01 Eylül 2020
Basenli Kadınlar Nasıl Elbise Giymeli?

Basen bölgesinde problem yaşayan kadınlar için tüm mevsimler ayrı birer sorun haline gelebiliyor. Kış aylarında kalın kıyafetler giyildiği zaman daha kalın bir görünüm ortaya çıkarken yaz aylarında sıcaklar sebebiyle kullanılan ince yapılı elbiseler kişileri olduğundan daha da kaba gösterebiliyor. Bunun için bazı özel detaylara dikkat edilmesi ise yeterli olabiliyor. Ufak tefek detaylara özen göstererek sizler de kendi vücut yapınız ile uyumlu olabilecek elbiselere sahip olabilirsiniz.

Göğüs Altından Genişleyen Elbiseler

Geniş kalçalı kadınların elbise giyecekleri zaman göğüs altından bollaşarak aşağıya doğru inen maxi boy elbiseler seçmesi daha avantajlı bir durum elde edebilmelerini sağlıyor. Kısa olan elbiseler de tercih edilebilir fakat dikkatler bu durumda basen bölgesine çekiliyor.

Maxi boy olan elbiseler aşağıya doğru ince bir şekilde gelen ve basen ile göbek bölgesindeki fazlalıkları en iyi şekilde kapatabilen elbise modelleri arasında bulunuyor.

Çan Etekli Elbiseler

Basenli kadınlar için tasarlanan elbise modelleri arasında en fazla görebileceğiniz modellerden birisi de çan eteklere sahip olan uzun elbise modelleri oluyor. Bu tür elbiseler bel kısmında sıkıca oturan çan gibi genişleyen bir yapıya sahip olabiliyor. Böylelikle kadınlar daha derli toplu ve zarif gözüküyor. Basenli kadınlar için ideal elbise modellerinden olan çan etekli elbise modellerini tercih edeceğiniz zaman düz renklere ağırlık vermeniz gerekiyor.

V Yakalar

Basenli olan kadınlar elbise seçerken basen bölgesindeki odak noktasını kaldırmak istiyor. Dar kesimli üzerinize oturan bir elbise tercih etmek isterseniz elbisenin V yakalı, geniş yakalı veya sırt dekoltesi gibi farklı bir numarasının olmasına dikkat etmelisiniz. Geniş yakalar, hoş bir dekolte sayesinde odak noktasını yaka bölgesine toplayabileceği için basen bölgesi de geri planda kalıyor.

Kumaş Seçimi

Yanlış kumaş tercihi yapıldığı zaman basen bölgesi olduğundan daha da fazla görünebiliyor. Bunun için doğru kumaşları seçmeniz gerekiyor. Basenli bir yapıya sahip olduğunuzu düşünüyorsanız daima streç yapılı kumaşlardan ve derilerden uzak durmanız tavsiye ediliyor. Doğru tercihleri yaptığınız takdirde basen bölgenizdeki fazlalıkları başarılı bir şekilde gizleyebilir ve istediğiniz kombinleri özgür bir şekilde oluşturmaya başlayabilirsiniz.

https://www.markapia.com/kadin-elbise

https://www.markapia.com/kadin-etek

İndirimdekiler İndirimdekiler
Blog Son Eklenenler Blog Son Eklenenler
 • Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?
  Erkek Gömlek Seçimi Nasıl Olmalı?

  Vücudunuzun yapısına gelmeden önce her yapıda vücut için erkek gömleği seçmenin ortak noktalarına bir göz atalım:

 • Kısa Boyluların Desen Seçimi
  Kısa Boyluların Desen Seçimi

  Kısa boylu kadınlara yönelik kıyafet desen seçimi..

 • Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Dikdörtgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Dikdörtgen vücut tipi fazlalıkların ve vücut eğriliğinin olmadığı bir vücut tipidir. Adı üstünde dikdörtgen!

 • Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Elma Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Gerçekten elmaya benzeyen bir vücut tipidir. Şöyle ki üst beden kalın, alt beden incedir. Yani üst ve alt beden arasında bir orantısızlık vardır.

 • Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi
  Üçgen Vücut Tipi Çamaşır Seçimi

  Son yıllarda en çok sevilen ve olması istenilen vücut tipi üçgendir.

 • Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi
  Kum Saati Vücut Tipi İç Çamaşır Seçimi

  Kusursuza yakın diyebileceğimiz bir vücut tipidir. 90-60-90 diye tabir edilen vücut ölçülerine sahiptirler. Kum saati gibi bir vücutları olduğu için bedenleri 36-24-36 şeklindedir. İsminden de anlaşıldığı üzere adeta kum saati şeklinde diyebiliriz.

 • Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?
  Kotta Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

  Günümüzde birden fazla renk seçeneğine sahip kot tarzı bulabilmek mümkün.

 • Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?
  Kotta Bel Yüksekliği Nasıl Olmalı?

  Kotunuzun bel yüksekliği görünümden daha fazla rahatlığınız adına önem taşımaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.