Anneler Günü’nde Alınabilecek En İyi Hediyeler

Anneler Günü’nde Alınabilecek En İyi Hediyeler

Dünyada en değer verdiğimiz ve yerini hiç kimsenin dolduramadığı annelerimizin günü, Anneler Günü yaklaşıyor. Tabii ki annelerimizi hatırlayacağımız ve onlara vereceğimiz sevgiyi tek güne sığdıramıyoruz. Onlar, yılın her günü kıymet ve değer görmeyi hak ediyor. Annelere özel bir gün verme ve onlara hediyeler sunma geleneği çok eski zamanlardan beri devam etmektedir. Anne kavramının önemi Antik Yunan ve Roma devirlerinde anne tanrıçalara adanan özel festivallerden ve törenlerden anlaşılmaktadır. ABD’de Anneler Günü’nü başlatan kişiyse Anna Jarvis’tir. Anna Jarvis, 1908 yılında annesini kaybetmesi üzerine onu anmak için büyük bir tören başlatmıştı. Zamanla bu diğer eyaletlere de yayıldı ve Anneler Günü resmiyet kazandı.

Çiçek satışlarının tavan yaptığı Anneler Günü’nde pek çok kişi gül, papatya, karanfil gibi güzel çiçeklerden demetler hazırlatmaktadır. Kimileri sevgisini çiçeklerle gösterse de kimileri çiçeğin yanında bir hediye de almaktadır. Annenize alabileceğiniz birçok hediye seçeneği vardır. Bu kadar çok seçenek arasından doğru tercihi yapmanın kritik noktası ise annenizi iyi tanımaktan geçiyor.

 

Anneler Günü Ne Zaman?

Anneler günü her ülkede farklı bir tarihte kutlanır. En yaygın tarih ise Mayıs ayının ikinci haftasıdır. Türkiye’de 2022 yılında Anneler Günü 8 Mayıs’ta kutlanacaktır. Bugüne önceden hazırlık yapıp hediyelerinize karar vermenizi tavsiye ederiz. Anneler Günü hediye önerilerimizi okuyarak birkaç tüyo edinebilirsiniz.

 

Anneler Günü İçin Hediye Önerileri

Annelerin onurlandırılması için seçilen bu özel günde hepimiz annemize unutulmaz bir hediye vermek ve onu mutlu etmek istiyoruz. Verilen hediyenin bir hatıra bırakması veya kullanışlı olması genelde alışveriş yaparken dikkat edilen en büyük kriterlerdir. Annenizin zevkini ve beğenilerini çok iyi tanıyor ve biliyorsanız, hediye seçme süreciniz daha kolay geçecektir. Örneğin, kitap okumayı çok seven bir anneniz var ise daha önce okumadığı kitaplardan birkaç tanesini hediye alabilirsiniz. Anneniz geçmişe özlem duyan ve resimler biriktirip bakmayı seven biriyse ona birlikte olduğunuz fotoğraflardan oluşan güzel bir kapak tasarımı olan fotoğraf albümü hazırlayabilirsiniz. Anneniz bir iş kadını ise ona ofiste kullanabileceği şık tasarımlı çanta veya ayakkabılar alabilirsiniz. Anneniz tesettür giyim kullanıyorsa, şal ve eşarp modelleri en doğru tercih olacaktır. Tesettürlü anneler için alınabilecek hediyeler genelde tunik, şal ve eşarplar olmaktadır.

Annenize alabileceğiniz pek çok giyim parçası vardır; elbise, etek, tulum, ceket ve pantolonlar gibi. Annenizin zevkine ve bedenine göre bir giysi almayı düşünebilirsiniz. Anneniz büyük beden ölçülerine sahipse onun kalıbına uygun ürün bulmada biraz zorlanabilirsiniz. Markapia’da bulunan kadın büyük beden kategorisini inceleyerek annenizin beden ölçülerine göre kıyafeti kolayca bulabilirsiniz.

Anneler günü için alınabilecek hediye seçenekleri çok fazladır. Size ilham vermesi ve kolaylık sağlaması için küçük bir hediye öneri listesi hazırladık.

 • Çanta, ayakkabı
 • Şal, eşarp, fular
 • Elbise
 • Kitap
 • Fotoğraf albümü
 • Takı, aksesuar
 • Fotoğraflı çerçeve
 • Özel tasarım kupalar
 • Çiçeklerle dolu bir vazo
 • Kahve fincanı takımı
 • Tablo

Listeyi daha da uzatabiliriz. Eğer yaratıcılığınızı konuşturup güzel bir hatıra eşya bırakmak istiyorsanız el yapımı süs eşyalar yapmayı da deneyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.