5 Soruda Ekose Gömlek

5 Soruda Ekose Gömlek

5 Soruda Ekose Gömlek

Casual giyimde, sokak modasında, kampüslerde ve rahatlığın yaşandığı her yerde görebileceğimiz giyim parçalarından biri olan ekose desenli gömlekler her sezon gardıroplara girmeyi başarıyor. Ekose desenler çoğunlukla gömleklerle bağdaştırılsa da aslında çanta, kaban, hatta çizmelerde bile kullanılmaktadır. Özellikle gençlerin ve kendisini daima genç hisseden ruhların sıklıkla tercih ettiği zamansız moda parçalarından ekose gömlekler hakkında neler biliyoruz? Ekose kumaş nereden çıktı? Hangi parçalarla birlikte kombinleyebiliriz? Ve hangi sezon giyilmeli?

 

Ekose Nedir?

Ekose kumaşlar İskoçyanın Kelt kültüründen doğarak dünyaya yayıldı ve moda dünyasının vazgeçilmezlerinden oldu. Geleneksel anlamda İskoç erkek eteklerinden görmeye alıştığımız yatay ve dikey çizgilerle işlenmiş bir kumaştır. Ülkemizde ekose gömleklere, oduncu gömleği de denilmektedir. Ekose desenli parçalarda çoğunlukla kırmızı, lacivert, siyah ve kahverengi tonlar tercih edilmektedir. Lakin, kendini yenileyen moda dünyasında ekoseler de güncellenmekte ve çeşitlilik artmaktadır. Her renkten görebileceğimiz ekose kumaşlarla özgün bir stil çizmek tamamen sizin elinizde.

Ekose Gömlek Hangi Parçalarla Kombinlenir?

Ekose gömlekler, casual ve rahatlığın ön planda olduğu stillerde sıkça kullanılmaktadır. Gençlerin gardırobunda önemli bir yeri olan ekose gömlekler çoğu zaman elimizin otomatik gittiği kurtarıcı parçalardan olmakta. Ekose gömlekleri, yüksek bel pantolon ve crop bluzlu kombinlerde veya tişört üstüne kullanarak pratik ve rahat sokak kombinlerinde kullanabilirsiniz. Ekose gömlek kombinlerinizde spor ayakkabıları kullanabileceğiniz gibi çizmelerle de şık bir sonbahar kombini yaratabilirsiniz.

Ne Zaman Giyilir?

Ekose kumaşlar çoğunlukla kalın ve yumuşak dokudadır. Bu sebeple sonbahar/kış sezonunda kullanmak için idealdir. Gömlek ceketler ve uzun formdaki tunik gömleklerle cool sonbahar kombinleri oluşturabilirsiniz. Viskoz kumaştan yapılan ekose gömleklerse ilkbahar/yaz sezonu için en uygun tercih olacaktır. Crop ekose gömleklerle rahat ve cool bir bahar sezonu geçirebilirsiniz.

Nerede Giyilir?

Ekose gömlekleri günlük sokak gezintilerinizde, okulda/kampüste, piknikte ve kendinizi rahat hissetmek istediğiniz her yerde giyebilirsiniz. Gayriresmî mekanlarda kolay bir şekilde kullanabileceğiniz ekose gömleklerle onlarca çeşit kombin oluşturarak yaratıcılığınızı ve stilinizi konuşturabilirsiniz.

Kimler Tercih Ediyor?

Ekose gömlek kombinlerini genç kadın/erkekler sıklıkla ve beğenerek tercih ediyor. Her yaşa çok yakışan ve ayrı bir hava katan ekose gömlekler, spor ve cool tarzlara oldukça yakışıyor. Ünlülerin ekose gömlek kombinlerinden birkaçını sizlere ilham vermesi için derledik.

Markapia Blog Son Eklenenler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.